555

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ «بالگدینی» و «اتولینی» دو سرمایه گذار ایتالیایی هستند که با هدف سرمایه گذاری در پروژه های فرهنگی، تفریحی و گردشگری به ایران سفر کرده اند و در بازدید از مجموعه پدیده شاندیز نیز برای سرمایه گذاری در این مجموعه اعلام آمادگی کردند.

نقش پدیده در جذب و افزایش ماندگاری گردشگر
حسین زارع صفت، رییس هیئت مدیره شرکت بین المللی توسعه گردشگری پدیده، در جلسه ای که پس از بازدید هیئت سرمایه گذاران ایتالیایی در اتاق جلسات ساختمان اداری پدیده شاندیز برگزار شد، گفت: مشهد سالیانه میزبان ۲۸ تا ۳۰ میلیون نفر گردشگر از اقصی نقاط جهان است و بیش از نیمی از این گردشگران، به عنوان زائر گردشگر به مشهد سفر می کنند و از دیگر شهرهای خراسان رضوی نیز بازدید می کنند.
وی افزود: طرقبه و شاندیز به عنوان ستارگان گردشگری خراسان رضوی پس از مشهد، جاذب گردشگری استان است و پدیده نیز به عنوان یکی از بزرگترین پروژه های گردشگری منطقه، در جذب و افزایش ماندگاری مسافر موثر می باشد.
وی ادامه داد: ایران و ایتالیا در طول تاریخ ثابت کرده اند که می توانند به عنوان دو کشور موثر، همکاری های مختلف فرهنگی و اقتصادی را به صورتی کاملاً شفاف و صادقانه داشته باشند و موجبات پیشرفت و تعالی را برای دو کشور به ارمغان بیاورند.

 وجود زیر ساخت های مناسب در پدیده؛ فرصتی برای سرمایه گذاران خارجی
دکتر کریمویی، عضو هیئت مدیره شرکت بین المللی توسعه گردشگری پدیده نیز در حاشیه بازدید این هیئت سرمایه گذار گفت: وجود زیر ساخت های مناسب در پدیده، فرصتی برای سرمایه گذاران خارجی است تا بتوانیم برای اجرا، اتمام و بهره برداری از پروژه های این شرکت در شاندیز، کیش و تهران بهره بگیریم.
وی افزود: در دیدار با این گروه، چهار جنبه اساسی همکاری بین سرمایه گذاران ایتالیایی و مجموعه پدیده مشخص و مورد بررسی قرار گرفت.
وی تصریح کرد: استفاده از توان و تکنولوژی های پیشرفته ساخت و ساز در ایتالیا، استفاده از ظرفیت توانایی مشاوران و سرمایه گذاران ایتالیایی در بخش سرمایه گذاری و ساخت پروژه های مشارکتی، استفاده از طرفیت های موجود بهره برداران ایتالیایی برای حضور در بازار و استفاده از توان و طرفیت متخصصان ایتالیایی در حوزه آموزش و افزایش توان متخصصان ایرانی، از دیگر بخش های همکاری های دو جانبه است.
وی اظهار کرد: ما برای سرمایه گذاری در بخش پارک آبی و مجموعه شهربازی پدیده به عنوان دو جذابیت که می تواند پاخور اقتصادی مناسبی داشته باشد، به سرمایه گذاران ایتالیایی پیشنهاد کردیم.

پیشنهاد ایجاد مدرسه در پدیده
دکتر میکائیل تاجری، مدیر برنامه های این هیئت سرمایه گذاری ایتالیایی نیز در این بازدید گفت: هیئت ایتالیایی پیشنهاد می کند که پدیده با توجه به ظرفیت و عرصه و فضای بازی که در اختیار دارد، می تواند مجموعه ای از جاذبه های کشورهای مختلف را داشته باشد و با بکارگیری جذابیت های هر کشوری، بر جذب و ماندگاری گردشگران تاثیر گذار باشد.
وی افزود: ایجاد مدرسه، از دیگر پیشنهادات هیئت ایتالیایی است.

راه اندازی کالج بین المللی در پدیده
بالگدینی نیز با بیان اینکه می توان با هدف آموزش ایرانیان و جذب دانش پژوهان خارجی، کالج بین المللی در پدیده راه اندازی کرد، گفت: می توانیم مشاوره و همکاری لازم را در راه اندازی این کالج یا مدرسه با پدیده داشته باشیم.

کد خبرنگار: ۹۶۰۲۱۸۶

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image