1

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ سید جواد اشکذری، دبیر بیست و هفتمین جشنواره تئاتر خراسان رضوی در نشست خبری این جشنواره که در مجتمع فرهنگی و هنری امام رضا(ع) برگزار شد، با اشاره به برگزاری این جشنواره از فردا در شش سالن نمایش در مشهد، افزود: جشنواره امسال با حضور پر رنگ گروه های تئاتر شهرستانی برگزار می شود به گونه ای که ما در این دوره بیش از ۲۸ اثر از شهرستان ها داریم.

بازگشت انگیزه به گروه های شهرستانی
وی اضافه کرد: طی پنج سال گذشته اغلب گروه های شهرستانی استان انگیزه خود را برای حضور در جشنواره تئاتر استانی از دست داده بودند اما امسال با تمهیداتی که در نظر گرفته شد، از اغلب شهرستان های استان خصوصاً سبزوار، تربت حیدریه و کاشمر، آثار بسیار با کیفیت و ممتازی به دبیرخانه ارسال شد.
اشکذری همچنین از حضور آثار نمایشی ۱۱ شهرستان در بخش بازبینی بیست و هفتمین جشنواره تئاتر خراسان رضوی خبر داد.

بازبینی و انتخاب آثار از میان ۵۰ اثر
دبیر بیست و هفتمین جشنواره استانی تئاتر خراسان رضوی با اعلام اجرای ۲۲ نمایش در چهار بخش این دوره از جشنواره، اظهار کرد: در این راستا ۱۳ اثر در بخش اصلی، شش اثر در بخش تجربه های نو، یک اثر مهمان که نمایش «شنا در آتش» اثر ماندگار استاد رضا صابری است و برای استفاده بیشتر هنرمندان شهرستانی اجرا می شود و چند اثر دیگر نیز اجرا خواهند شد.
وی در خصوص بخش بازبینی این دوره از جشنواره توضیح داد: در بخش بازبینی حمیدرضا سهیلی، حسین شمس آبادی و عبدالله برجسته به بازبینی و انتخاب آثار از میان ۵۰ اثر پرداختند.

توجه جدی به نمایشنامه نویسی
وی درباره بخش نمایشنامه نویسی که در جشنواره این دوره به عنوان بخشی جدی، مورد نظر مسئولان برگزاری قرار گرفته است، توضیح داد: در این بخش، داوری به سعید تشکری، حمید قلعه ای و آرش خیرآبادی واگذار شده است که با انتخاب این اساتید، آثار برتر معرفی شده و سعی داریم بخشی از این آثار در کتاب جشنواره منتشر و در اختیار علاقه مندان قرار گیرد.

داوران بیست و هفتمین جشنواره استانی تئاتر خراسان
اشکذری با اشاره به نادر برهانی مرند، آرش دادگر و کوروش نریمانی به عنوان داوران بیست و هفتمین جشنواره استانی تئاتر خراسان رضوی، عنوان کرد: هر سه داور از اساتید هنرهای نمایشی هستند که از تهران دعوت شده اند، در کنار این داوران، علی جعفری نیز به عنوان منتقد تئاتر قرار دارد و هر روز ساعت ۱۸ نمایش ها را نقد و بررسی خواهد کرد.

رونمایی از کتاب «درام + ۴»
وی از رونمایی کتاب جشنواره با عنوان «درام + ۴» متشکل از چهار نمایشنامه از چهار نفر از بانوان نویسنده تئاتر خراسان، خبر داد و گفت: هدف ما از رونمایی این کتاب این است که در جشنواره های بعدی، آثاری مستند، مکتوب و آموزشی از هر دوره منتشر کنیم تا به این وسیله هم بتوان نویسندگان را به ارتقای کیفیت کار تشویق کرد و هم علاقه مندان بتوانند در جریان متون آثار برتر جشنواره قرار گیرند.

درگیر کردن تمام مردم مشهد با تئاتر
وی از برگزاری این دوره از جشنواره با هدف درگیر کردن تمام مردم مشهد با تئاتر خبر داد و افزود: با توجه به هشت سالن نمایش که در چند نقطه شهر قرار دارند، هدف ما از برگزاری این دوره از جشنواره، درگیر کردن مردم با شادی هنرمندان تئاتر و ایجاد فضایی کاملاً با نشاط برای عموم شهروندان است تا مردم و علاقه مندان بتوانند بیشترین بهره را از اجراهای متعدد نمایش ها ببرند.

اجرای ۲۴ نمایش در شش سالن
دبیر بیست و هفتمین جشنواره استانی تئاتر خراسان رضوی از ۲۴ اجرای نمایش در جشنواره امسال خبر داد و گفت: در جشنواره امسال از پنجشنبه ساعت ۱۰ صبح، ۲۴ اجرای نمایش در شش سالن نمایش تماشاخانه اشراق، تماشاخانه خورشید، پردیس تئاتر مستقل، تماشاخانه بهار، کوریدور سالن اصلی تئاتر شهر و سالن اصلی تئاتر شهر برگزار می شود.

کد خبرنگار: ۹۶۰۱۲۰۴
کد عکاس: ۹۶۰۱۲۰۴

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image