222

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ حجت‌الاسلام کاظم لطفیان، مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، در همایش علمداران عاشورایی که با حضور هیئت‌های مذهبی در بقعه متبرکه سید حمزه(ع) کاشمر برگزار شد، با اشاره به اینکه افتخار ما این است که پا جای قدم‌های پیامبر اسلام(ص) و ائمه عصمت و طهارت(ع) گذاشته و دنباله رو این خاندان هستیم، از مداحان به عنوان محبوب‌ترین افراد در دنیا نام برد و گفت: هرچند رفیق بازی در هیئت‌های مذهبی ناپسند است اما رفاقت با صالحین، شهدا و ائمه، باعث افتخار است.
وی با اعلام اینکه هیئت داری را نباید با هیچ چیز عوض کرد، گفت: به رغم اینکه برخی هیئت بازی می‌کنند اما وظیفه ما هیئت داری است.

هیئت ها بجای غذای جسم، به فکر غذای روح مردم باشند
لطفیان با بیان اینکه ما معتقدیم هیئت، بزرگ‌ترین نهاد اجتماعی حول محور عصمت و طهارت(ع) است، بیان کرد: باید در هیئت‌های مذهبی فرمول جامع اهل‌بیت عصمت و طهارت(ع) به مردم آموزش داده ‌شود.
وی با تأکید براینکه هیئت‌های مذهبی باید آموزشگاه باشند، افزود: هیئت‌ها باید پرورشگاه روح باشند نه اینکه دغدغه داشته باشیم به مردم چه خوراک جسمی بدهیم.
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در ادامه از کاشمر به عنوان شهر دارالمؤمنین نام برد و اظهار کرد: این شهر همیشه باید در دادن خمس و زکات، امر به معروف، نماز، صداقت و ایثار بدرخشد.
وی از هیئت‌های مذهبی به عنوان خیمه امامت نام برد و افزود: هیئت مذهبی جبهه امام شناسی است و نباید در این خصوص کوتاهی کرد.

هیئت ها پشتیبان ولایت فقیه باشند
لطفیان با اشاره به اینکه هیئت‌ها سربازان لشکر امامت و ولایت هستند، به گفته رهبری که فرمودند هیئت نمی‌تواند سکولار باشد، اشاره کرد و گفت: همه هیئت‌ها باید به معنای ولایی، سیاسی باشند نه به معنای جناحی.
لطفیان با اعلام اینکه هیئت‌های مذهبی باید از نظر پشتیبانی ولایت‌فقیه، سیاسی باشند، هیئت‌های مذهبی را جولانگاه گروه‌های سیاسی ندانست و اظهار کرد: هیئت‌ها باید محل رفت و آمد بچه‌های حزب الهی و انقلابی باشند.

سطح معارف را نباید پائین آورد
وی همچنین با اشاره به اینکه سطح معارف را نباید پائین آورد و در ایام محرم، عمیقاً باید به این موضوع پرداخته شود، افزود: هیئت باید کانون بصیرت افزایی باشد، عواطف را به چشمه جوشان خاندان عصمت و طهارت(ع) برساند و در برابر نفوذ فرهنگی سد ایجاد کند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی افزود: اگر می‌خواهیم هیئت طراز انقلاب اسلامی داشته باشیم هیئت‌ها باید مرکزی برای ترویج تفکر انقلابی و اسلامی باشند.

کد خبرنگار: ۹۴۰۱۱۴۶

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image