MGHT8052 copy

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ علیرضا رشیدیان، استاندار خراسان رضوی در جشنواره شهید رجایی اظهار کرد: در دستگاه های اجرایی، گاهی آنقدر اهداف اجرایی مهم می شود که اهداف سازمان نادیده گرفته می شود.
وی با بیان اینکه با توجه صرف به مسائل درون سازمانی، در بسیاری موارد، نه تنها در راستای فعالیت ها و اهداف نظام حرکت نمی کنیم بلکه به آن ضربه نیز می زنیم، گفت: گاهی برخی دستگاه ها به حوزه کاری خود توجه بسیاری دارند اما زمانی که در کنار یکدیگر قرار می گیرند شاهد کاهش انعطاف و همکاری بین آن ها هستیم.

تندروی حزبی؛ بزرگترین مخرب آرمان های نظام
رشیدیان در ادامه با اظهار تأسف از تندروی ها در گرایشات حزبی، خاطرنشان کرد: امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری، تاکید کردند که که اساس حکومت، «ما می توانیم» است اما متأسفانه با گرایش های خطی و حزبی که هم خودم و هم دیگران را متوجه آن می کنم روز به روز در حال کمرنگ کردن اینگونه آرمان ها در نظام مقدس جمهوری اسلامی هستیم.
استاندار خراسان رضوی با تاکید بر اهمیت وجود نقد، گفت: نقد بسیار مهم و با ارزش است و اگر نباشد ما در جا خواهیم زد و پیشرفتی نخواهیم داشت اما باید دقت داشت که نقد با نادیده گرفتن ارزش های نظام یکسان نیست.
وی با بیان اینکه نقدهای خارج از چارچوب، بازی در زمین دشمن است، تصریح کرد: کسانیکه قوه مجریه را به جای نقد، تخریب می کنند کارآمدی نظام را زیر سئوال می برند.
رشیدیان تاکید کرد: ما مدعی بهترین بودن نیستیم اما معتقدیم علی رغم همه مشکلات، توفیقات بسیاری داشته ایم که همه آن ها قابل مشاهده است و بیان مجدد آن ها در این مجال نمی گنجد.

جذب نیروی جوان در دستگاه های اجرایی
وی اظهار کرد: ما به اقدامات خود سرعت بیشتری بخشیدیم و تلاشمان این بوده که هم در دولت یازدهم و هم در دولت دوازدهم، به موضوعات مختلف توجه ویژه داشته باشیم.
وی با اشاره به برگزاری چهار آزمون استخدامی، گفت: در آخرین مرحله این آزمون ها، با هدف جذب ۱۰ هزار نفر در دستگاه های اجرایی برگزار شد و امیدواریم به این صورت زمینه ورود جوانان را فراهم کنیم.
استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه در سال ۹۴ حدود ۷۰۰ نفر از فرزندان ایثارگران بر اساس آزمون، جذب این سازمان شده اند، تصریح کرد: این حداقل کاری است که در مقابل ایثارگران می توانیم انجام دهیم.

کاهش فساد؛ از فواید توسعه الکترونیک
رشیدیان، توسعه دولت الکترونیک را دارای اهمیت دانست و افزود: اینگونه هوشمندسازی ها و توسعه دولت الکترونیک، ویترین برای دستگاه های دولتی نیست بلکه نیاز عمومی جامعه است و انتظار می رود هرچه که می توان خدمات را افزایش داد تا لزوم مراجعه حضوری خصوصاً در مناطق دور افتاده برداشته شود.
وی از فواید دولت الکترونیک را کاهش فساد اداری عنوان کرد و گفت: یکی از بزرگ ترین محاسن این امر کاهش فساد و راحت بودن پیگیری آن در راستای پیگیری حقوق شهروندی است.

کد خبرنگار: ۹۶۰۲۱۸۴
کد عکاس: ۹۴۰۱۳۰۹

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image