139406271516169606115944 copy

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ سید سعید سرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در مراسم آغاز جشن‌های روز ملی سینما از مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام که در سالن سینمایی شهید اصغرزاده مشهد برگزار شد، اظهار کرد: استان خراسان رضوی همواره یکی از قطب های سینمایی کشور بوده و در راستای ارتقای این هنر فاخر، با توجه به رویداد فرهنگی مشهد ۲۰۱۷ درصدد ایجاد تحولی در زیرساخت های سینمایی استان و مشهد مقدس هستیم.

مشارکت قوی بخش خصوصی در توسعه زیرساخت های سینمایی 
وی با اشاره به مشارکت قوی بخش خصوصی در توسعه زیرساخت های سینمایی استان خراسان رضوی و مشهد، اظهار کرد: با توجه به استقبال بخش خصوصی از مشارکت در توسعه سالن های سینمایی در استان، از مسئولان زیربط دولتی و مجلس هم می خواهیم با حمایت های خود باعث شوند تا این تلاش ها به ایجاد سینمایی در خور جایگاه مشهد مقدس منجر گردد.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در ادامه به مناسبت آغاز جشن های روز ملی سینما از مشهد مقدس متنی به شرح ذیل قرائت کرد:
«فرخندگی اعیاد مسلمین تبرکی است برای حالات و احوال پیروان ایشان و چه تیمنی دارد سرور آمیخته به عطر غدیر علوی و میلاد حضرت امام موسی بی جعفر(ع) که با افتخار همجواری با فرزند ولی نعمتش ، همه عمر سر به آسمان ساییده ایم.
بار دیگر به یمن حضور سروران ارجمند، مدیران گرامی، هنرمندان فرهیخته و عموم علاقه مندان سینما، گرد هم آمده ایم تا این دم، آغاز جشن های بزرگداشت روز ملی سینما را از پایتخت فرهنگی جهان اسلام به شکرانه بنشینیم.
همه ساله روز سینما با گام های بازپسین تابستان مرافق می شود تا رسیدن تصویرگری هزار نقش و هزار رنگ پاییز را نویدمان دهد و چه تقارن خجسته ای که پاییز بهار عاشقان است و سینما بهار هنر، و بهار هنر در مشهدالرضا(ع) بهاری است در سینمای ایران، چرا که تمامی رویش است و شکوفایی.

 استقبال بی نظیر تماشاچیان از اکران فیلم در سالن های سینما 
در سال های اخیر استقبال بی نظیر تماشاچیان از اکران فیلم در سالن های سینما و اعتبار بالای آماری حضور مخاطبان برای تماشای فیلم، سرزندگی سالن های سینمای موجود و عزم برای بازگشایی، افتتاح و افزایش سینماهای مدرن و پردیس های در خور زائران و مجاوران رضوی، برگزاری فاخر جشنواره های سینمایی، بالاخص جشنواره باشکوه فیلم فجر مشهد در سال های متوالی و مستمر، حضور موفق سینماگران جوان وخوش آتیه سینمای استان در مجامع ملی و بین المللی، حضور و درخشش کارگردانان جوان و خوش نام خراسانی با آثاری قابل توجه در جشنواره فیلم فجر تهران و مسابقه سینمای ایران در این سال ها، در میان سینماگران بنام سینمای ایران، همه و همه در پایتخت فرهنگی جهان اسلام، گام های رو به جلو و فخری است برای گستره فرهنگ و هنر و سینمای خراسان رضوی.
اینک در راستای تحقق هرچه پرثمرتر اهداف عالیه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که در راستای آرمان های نظام جمهوری اسلامی و در امتداد اولویت های راهبردی مقام عالی وزارت می باشد، امیدمان برجاست تا با همدلی و همبستگی روزافزون بین بخش های مختلف حاکمیت، مدیریت استانی و شهری با هنرمندان و اصحاب هنر سینما، با تأسی از این اهداف و راهبردها و با درک کامل ضرورت ها و اقتضائات در جهت تدابیر مد نظر دولت محترم تدبیر و امید و در راستای خدمتگزاری به سینماگران، مخاطبان و علاقه مندان این هنر مسیر رو به پیشرفت را امیدوارانه تر، استوارتر و پررونق تر از همیشه به سمت نور و روشنایی بپیماییم.

لزوم همراهی مدیریت ها با ایده های خلاق هنرمندان سینما
بی شک همراهی مدیریت ها با ایده های خلاق هنرمندان سینما می تواند از فرصت و ظرفیت ارزشمند خراسان، مهد فرهنگ و ادب و هنر به خوبی بهره برگرفته و سرافرازی های این خطه در عرصه های سینمایی ایران و جهان را افزونی بخشد. از جمله این مجال برای اغتنام، تعریف و برگزاری جشنواره های سینمایی با محوریت قابلیت های پایتخت فرهنگی جهان اسلام، برگزاری جشنواره فیلم های بلند دینی، حمایت از تولیدات فاخر و در تراز بین المللی و با سمت و سوی فرهنگ ناب و معارف غنی رضوی، معرفی فرزانگان هنر و ادب و علم و در رأس ایشان حکیم ابوالقاسم فردوسی، سلوک و سیره علمای عظام و مراجع، زندگی فعالان سیاسی و فرزانگان و فرهیختگان خراسان، رفتار و روش حیات شهدای بزرگوار استان در دفاع مقدس و میدان دفاع از حرم و نیز صدها موضوع و اندیشه در باب آداب و رسوم و آیین های فرهنگ اصیل و فولکلور منطقه که جملگی چنانچه مورد توجه و تأمل قرار گیرند، زمینه ساز تولید فیلم های ارزشمند و مورد اقبال شده و واسطه ای می گردند برای دیپلماسی فرهنگی و معرفی درست و به جای چهره ایران اسلامی و خراسان بزرگ و هویت پرقدر یک ملت به جهانیان.

تأکید بر تعامل و یکدلی 
سخن در این پیرامون بسیار است و مجال کوتاه، غرض آن است که تأکید بورزیم بر یکدل شدن ها، تعاملات پرمهر و از پای ننشستن برای رویش و طراوت هنر و سینما در پایتخت فرهنگی جهان اسلام.
ضمن شادباش فرا رسیدن ۲۱ شهریور، روز عاشقانه ها و عارفانه های جادوی پرده نقره فام، بر تمامی فرهیختگان نیک اندیش و هنرمند عرصه سینما و سپاس از قدوم تمامی بزرگان محفل، استاندار فرهیخته و همراه همیشگی خادمان فرهنگ و هنر، هنرمندان گران مایه حاضر در این شب خوش سینمایی، خیر قدوم همگان را بدرقه راه پرفراز و نشیبمان قرار می دهیم تا روزهای آتی در گستره سینمای ایران، به ویژه خراسان را بهاری و معطر به شمیم همدلی و همزبانی روزافزون ببینیم.
گرامی می داریم یاد و خاطره شهیدان عرصه هنر سینما به ویژه هنرمند شهید سیدابراهیم اصغرزاده و درود می فرستیم بر روان پاک ایشان.
حمد و ثنای شایسته از آن ِ حضرت حق است که خود بهترین تقدیر از بندگان خدوم را به راستی و درستی نقش می زند. در جوار کرامت و الطاف رئوف ضامن، حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) محتشمان معزز را به او می سپارم تا مجمع انسی دیگر که این چنین یک دل، زبان به سپاسش بگشاییم».

کد خبرنگار: ۹۶۰۱۲۰۴

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image