photo_2016-10-14_19-00-46

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ حجت الاسلام سید کاظم طباطبایی، خطیب جمعه کاشمر، در خطبه‌های عبادی سیاسی این هفته، با اشاره به اینکه هر کاری که منجر به دشمنی و کینه توزی در بین مسلمانان شود سخن دشمن است، اظهار کرد: استکبار، صهیونیست و دشمن تلاش می‌کنند با به جان هم انداختن مسلمانان، آن ها را از بین ببرند.

مسلمانان از جنگ بین شیعه و سنی پرهیز کنند
وی با بیان اینکه از هر جهت که نگاهی به جریان غدیر داشته باشیم جایی برای دشمنی و کینه ورزی باقی نمی‌ماند، عنوان کرد: مسلمانان باید به خود آمده و از جنگ بین شیعه و سنی پرهیز کنند.
طباطبایی با اعلام اینکه دشمنان امروزه در تلاش برای بیشتر کردن و دامن زدن به اختلافات و دعواهای شیعه و سنی هستند، گفت: اگر بر این مصیبت‌ها به جای اشک، خون گریه کنیم جا دارد.
وی داعشی ها و امثال این گروهک‌های جلاد و فرقه گرا را از نتاج همین دعواها و کینه‌ها دانست و افزود: این نقشه شوم خطرناکی است که دشمنان به کار گرفته‌اند تا با به جان هم انداختن مسلمانان، آن ها را از بین ببرند.
خطیب جمعه کاشمر با تاکید براینکه باید نسبت به توطئه‌های دشمنان هوشیار بود، عنوان کرد: امروز مسلمانان جهان در شرایط بسیار بدی به سر می‌برند.
وی اظهار داد: اگر مسلمانان از درگیری خود فارغ می‌شدند بودایی‌ها جرأت و جسارت نمی‌کردند اینگونه مسلمانان میانمار را قتل عام کنند و کودکان را زنده بسوزاند و مساجد را تخریب کنند.
طباطبایی با بیان اینکه سال هاست که از مجامع بین المللی و مدعیان حقوق بشر مأیوس شده‌ایم، بیان کرد: متاسفانه امروز دنیا در دست استکبار قرار گرفته و چون آن ها هزینه‌های سازمان ملل را تأمین می‌کنند، دستور می‌دهند که این سازمان چه رویه‌ای را در پیش بگیرد.

مدعیان حقوق بشر؛ مزدوران آمریکا
طباطبایی، مدعیان حقوق بشر را مزدوران آمریکا دانست و گفت: مدعیان به اصطلاح حقوق بشر جیره خوار آمریکا بوده و تا این گونه باشد، از حقوق مسلمانان دفاع نخواهند کرد اما از مسلمانان انتظار می‌رود که سکوت نکرده و در برابر این جنایت‌ها فریاد بزنند.
وی با اشاره به اینکه گناه مسلمانان میانمار این است که قرآن می‌خوانند و مسلمان هستند، افزود: چرا باید در یمن شاهد کشتار زنان و کودکان بی پناه باشیم و یا مردم سوریه و عراق در آتش کینه داعشی های جلاد بسوزند و صداهای حق طلبانه مردم بحرین در گلو خفه شود، مردم افغانستان قربانی تروریسم شده و زیر چکمه‌های آمریکائی ها له شوند و یا فلطسینی ها قربانی زورگویی‌ها و تجاوزات رژیمی جلاد و آدم کش مثل اسرائیل شوند.
خطیب جمعه کاشمر با اعلام اینکه جز ما مسلمانان کسی نیست که به فکر ما باشد، افزود: مسلمانان اگر دست از دعواهای مذهبی و اختلافات درونی بردارند و بر محور وحدت غدیر که حب علی است باشند، مشکلات حل می‌شود و استکبار جرأت نمی‌کند اینگونه به مسلمانان تجاوز کند.

کد خبرنگار: ۹۴۰۱۱۴۶

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image