جعفری

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ محمدرضا جعفری، معاون آموزش و پژوهش ستاد عالی نظارت و هماهنگی بر کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور در افتتاحیه دهمین دوره آموزشی و فرهنگی اندیشه های آسمانی که در دانشگاه فرهنگیان مشهد برگزار شد، اظهار کرد: عالم محضر خداست و خداوند فلسفه خلقت را طوری برنامه ریزی کرده است که دارای ذره ای نقصان نمی باشد لذا اگر همه مخلوقات، تمامی اندیشه و دانش خود را به کار گیرند نمی توانند ذره ای بر اندیشه خلقت خرده بگیرند.
وی با بیان اینکه حقیقت بر انسان های اندیشمند ثابت شده است، عنوان کرد: خداوند در مسیر تکامل بشریت علاوه بر ۱۲۰ هزار پیامبر، نور مقدس چهارده معصوم را خلق کرده است و این نور هدایت را به تعبیر دیگر بر بشریت منت نهاده است.
جعفری با بیان اینکه یکی از این چهارده نور معصوم، وجود مبارک امام رضا(ع) است، افزود: حرم مطهر رضوی به معنی واقعی، به اندیشه ما تکامل می بخشد.
وی خاطرنشان کرد: امام رضا(ع) را برای گرفتن مطالبات خود از خدای مهربان واسطه قرار دهید و اگر ایشان واسطه شوند و از درگاه الهی خواسته ای را بخواهند حتما مستجاب می شود البته ممکن است که تحقق آن خواسته به اقتضای مصلحت آنی برآورده نشود.

وعده پیروزی مستضعفین
وی با اشاره به اینکه امروز بخش عظیمی از جهان تحت ظلم بخش اندکی از ظالمین قرار گرفته است، تصریح کرد: البته خداوند همانطور که وعده داده مستضعفین را یاری می کند.
معاون آموزش و پژوهش ستاد عالی نظارت و هماهنگی بر کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور، گفت: هر چه زمان می گذرد بیشتر پیروزی مستضعفین را می بینیم.
جعفری افزود: عمران و آبادانی معنوی مسجد کار عظیمی است که باید مورد توجه قرار گیرد و از خدا بخواهیم این کار بزرگ توسط ما و نسل ما انجام شود، زمان به سرعت می گذرد و باید استفاده کرد و از تجربیات خود برای هدایت انسان ها بهره برد.
وی خاطر نشان کرد: زمانی که پیامبر اسلام(ص) امام علی(ع) را برای یمن بدرقه می کرد به او فرمود: یا علی اگر یک نفر بدست تو هدایت شود ارزش آن از هر چیزی که خورشید بر آن بتابد بیشتر است، کار شما نیز رسالت پیامبران است و موجب تکامل معرفت می شود.

معنویت؛ راز ماندگاری آثار استاد فرشچیان
وی در ادامه با اشاره به استاد فرشچیان، از هنرمندان مطرح بین المللی، اظهار کرد: آثار استاد فرشچیان که ماندگار شده و گره گشا بوده و مردم از آن ها حض می برند، همه آثاری است که در مسیر اهل بیت(ع) تولید کرده است.
وی تاکید کرد: هر اثری در هر حوزه مانند ادبیات، تجسمی، آوایی که تولید شده است ماندگار نشده مگر اینکه گره به قرآن، ائمه(ع) و مسجد داشته باشد و اگر هنرمندان بخواهند اثر آن ها ماندگار شود، این اصل را باید مورد توجه قرار دهند.

کد خبرنگار: ۹۵۰۲۱۶۹

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image