100

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ پانزدهمین مهرواره شعر و داستان جوان سوره، با حضور بزرگان هنر و ادب ایران اسلامی و مسئولان فرهنگی کشور و استان خراسان رضوی، در کنار آرامگاه حکیم ابوالقاسم فردوسی با شکوه خاصی برگزار شد.
براساس این گزارش، پانزدهمین مهرواره شعر و داستان جوان سوره همانند دوره های گذشته با هدف شناسایی و جذب استعدادهای ادبی جوان، تبادل اندیشه و تجربه‌های شاعران و نویسندگان جوان انقلاب اسلامی، جریان سازی در شعر و ادبیات منطبق بر ارزش‌های اسلامی و معرفی و برجسته‌سازی چهره‌های ممتاز عرصه شعر و داستان جوان انقلاب در سه بخش «داستان کوتاه و صد کلمه‌ای»، «شعر سنتی و نو» و «ترانه و تصنیف» با موضوع آزاد برگزار شد و به برترین ها جوایز و تندیس پانزهمین دوره  و لوح یادبود اهدا گردید.

تجلیل از استاد منصوری و رونمایی از کتاب رمان «رژیسور»
در این مراسم، از استاد منصوری، نویسنده و شاعر بزرگ خراسان و ادبیات ایران که نویسندگی کتاب «جاده جنگ» را در کارنامه خود دارد، به خاطر سال ها تلاش در عرصه هنر و ادب فارسی تجلیل و تقدیر به عمل آمد.
همچنین با حضور اساتید و هنردوستان، از کتاب رمان «رژیسور» نوشته سعید تشکری رونمایی شد.

انتخاب برگزیدگان
در بخش داستان کوتاه هم، لوح تقدیر، تندیس و فرصت انتشار یک اثر در انتشارات سوره مهر به خاطر داستان «یکه کوه» به کاظم میرزا آقایی از استان خراسان رضوی اهدا شد.
در بخش ترانه، لوح تقدیر و فرصت انتشار یک اثر در انتشارات سوره مهر به اثر «مادر» سروده الهه رشیدی از خراسان رضوی تعلق گرفت.
در بخش شعر نو نیز، لوح تقدیر و فرصت انتشار یک اثر در انتشارات سوره مهر به اثر «قزل‌آلا» اثر سید سالار مرتضوی فومین از گیلان ارائه شد.
همچنین در بخش شعر سنتی، لوح تقدیر و فرصت انتشار یک اثر در انتشارات سوره مهر به «حصار و مهاجر» سروده علیرضا محمد علی بیگی از قم اهدا شد.
در بخش داستان صدکلمه‌ای نیز هیچ اثری برگزیده معرفی نشد.

کد خبرنگار: ۹۵۰۱۱۷۳

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image