67d91d70-39b8-4949-8751-ea6733b80ac9

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ در این جلسه آموزشی که با حضور پروفسور الوانی، چهره ماندگار پدر علم مدیریت ایران برگزار شد، با استفاده از فناوری های نوین، به طور همزمان جمعی از معاونان و کارشناسان دستگاه های اجرایی استان با شیوه های نوین علم مدیریت آشنا شدند.

مشکلات ساختاری و فرهنگی؛ دو مسئله اصلی در اجرای حرکت های جمعی
پروفسور الوانی در این جلسه ضمن بیان نکاتی چند در خصوص خط مشی گذاری عمومی دولت، اظهار کرد: در مسئله توسعه، نیاز به حرکت جمعی همه بخش ها وجود دارد تا از طریق کارگروه های مشترک بتوان در اجرای خط مشی ها، هماهنگی لازم را به وجود آورد.
وی مشکلات ساختاری و فرهنگی را دو مسئله اصلی در اجرای حرکت های جمعی در بخش دولتی عنوان کرد و گفت: عدم یکپارچگی دستگاه های اجرایی باعث مشکلات زیادی در شرایط عمومی جامعه می شود که هر چند ممکن است اثر بخشی جزئی داشته باشد اما نارضایتی عمومی را در پی خواهد داشت.

اصلاح یک بخش نباید منجر به ایجاد مشکل در سایر قسمت ها شود
این چهره ماندگار علم مدیریت ایران، تفکر سیستمی را نیازمند حرکت های جمعی دانست و اظهار کرد: تفکر سیستمی به این معناست که با اصلاح یک بخش نباید سایر بخش ها دچار مشکل و عارضه شوند.
گفتنی است، این وبینار کشوری با همکاری مشترک مرکز آموزش و پژوهش های توسعه و آینده نگری سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و مرکز آموزش مدیریت دولتی برگزار شد.
استفاده از فناوری های نوین برای برگزاری کارگاه های آموزشی با حضور نخبگان و چهره های برجسته، از جمله ویژگی های این وبینار آموزشی بود.

کد خبرنگار: ۹۶۰۱۲۰۸

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image