IMG_20170905_103428

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ علیرضا رشیدیان، استاندار خراسان رضوی در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال شهرستان قوچان که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد، با بیان اینکه باید از تمام ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های شهر قوچان برای برداشته شدن گام های بلندتری استفاده کرد، عنوان کرد: شرایط خوبی را در این شهرستان تجربه نمی‌کنیم و حداقل شهرستان قوچان باید به نرم متوسط استانی برسد.

پایین بودن نرخ مشارکت و اشتغال
استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه نرخ مشارکت و اشتغال در قوچان نسبت به میانگین استان پایین‌تر است، اظهار کرد: با توجه به سرشماری سال ۹۵ نسبت به سال ۹۰ جمعیت شهرستان قوچان کاهش یافته و این موضوع یک زنگ خطر محسوب می شود.

جلوگیری از مهاجرت جوانان
وی ادامه داد: باید از موقعیت و مزیت های شهرستان قوچان به نحوی استفاده کنیم و برای جلوگیری از مهاجرت‌های جوانان این شهرستان باید به فعالیت‌های اقتصادی پرداخته شود تا نیاز به مهاجرت نباشد.

کمک بانک ها در اشتغال زایی
رشیدیان در پایان با اشاره به اینکه سال گذشته استان خراسان رضوی ۱۶ درصد از اشتغال کشور را با هشت درصد جمعیت به خود اختصاص داد، عنوان کرد: یکی از عوامل موثر جهش در این حوزه مشارکت همه دستگاه ها به ویژه بانک ها است و امیدواریم در سال ۹۶ رشد بیشتری داشته باشد.

کد خبرنگار: ۹۴۰۲۱۳۴

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image