90c7942c-1747-458d-aa22-4f49a5abcb13

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ رضا جمشیدی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی در جلسه پنجاه و هشتم ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان خراسان رضوی که به منظور ارائه و بررسی گزارش دستگاه های اجرایی در خصوص بسته ارتقای توان تولید ملی برگزار شد، اظهار کرد: در فروردین ماه سال ۹۶ بسته های رونق تولید و اشتغال در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور مصوب و ابلاغ گردید.
وی افزود: این بسته ها شامل پنج بسته ارتقای توان تولید ملی، تامین مالی و سرمایه گذاری، جذب، توسعه و تعمیق تکنولوژی، تجارت خارجی، اشتغال و توانمند سازی می باشد که در قالب ۲۳۹ بند تدوین و تصویب شده است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: ۳۵ درصد بندهای مصوب بسته های پنج گانه مربوط به بسته ارتقای توان تولید ملی است.

بهره برداری از ۳۱۲ پروژه
وی همچنین در بخش دیگری از جلسه در سخنانی از واگذاری ۳۴۵ پروژه دولتی در سال ۹۵ به بخش خصوصی از طریق کلیه ظرفیت های قانونی واگذاری اشاره کرد و گفت: در این راستا در سال گذشته از مجموع ۳۴۵ پروژه واگذار شده استان به بخش غیر دولتی، تعداد ۳۳ پروژه آن، نیمه تمام و ۳۱۲ پروژه به بهره برداری رسیده است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان رضوی با بیان اینکه واگذاری پروژه های دولتی به بخش غیر دولتی از جمله تکالیف برنامه ششم توسعه کشور است، افزود: برنامه ریزی برای واگذاری پروژه های جدید، نیمه تمام و آماده بهره برداری به بخش غیر دولتی در سال ۹۶ از جمله موارد مورد تاکید این سازمان می باشد.

تاکید بر فعال کردن کارگروه های واگذاری
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی از دستگاه های اجرایی استان نیز خواست کارگروه های واگذاری را در درون دستگاه فعال کنند تا برخی از پروژه ها با توجه به محدودیت های اعتباری از دستور کار دولت خارج شود.
در ادامه این جلسه ادارات کل صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، فرهنگ و ارشاد اسلامی، استاندارد، حفاظت محیط زیست و شرکت های آب منطقه ای، شهرک های صنعتی، گزارش عملکردی دستگاه های خود را در خصوص اجرای بسته ارتقای توان تولید ملی ارائه دادند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری نیز در این جلسه اظهار کرد: دستگاه های اجرایی می بایست موضوعات مرتبط با جایگاه خود را در بسته های رونق تولید و اشتغال تعیین و گزارش عملکرد اقدامات انجام شده حوزه های کاری خود را به طور مرتب به دبیر خانه ستاد ارسال نمایند.

کد خبرنگار: ۹۶۰۱۲۰۸

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image