photo_۲۰۱۷-۰۹-۰۵_۱۸-۲۳-۰۰

محسن سراجی، دبیر اجرایی نمایشگاه هنرهای تجسمی با عنوان «شهریور هنری آبان» در گفتگو با خبرنگار ایران نیوز آنلاین، گفت: شیوه های بیان هنری در این نمایشگاه از جمله شامل سرامیک، مجسمه سازی، نقاشی، نقاشی خط، زیور آلات تزئینی و کاربردی و جواهرات و کار با پارچه است و به مدت یک ماه در معرض دید هنرمندان و علاقمندان خواهد بود.
وی افزود: نمایشگاه شهریور هنری آبان، صبح ها از ساعت ۱۰ الی ۱۴ و بعد از ظهرها از ساعت ۱۷ تا ۲۱ در مجتمع تجاری آبان واقع در بلوار هاشمیه، نبش هاشمیه شش دایر است و در صورت استقبال مردم، این ساعات تمدید خواهد شد.

برگزاری تئاتر موزیکال عروسکی ویژه کودکان 
سراجی با اشاره به اینکه در این نمایشگاه برنامه های متنوعی داریم، عنوان کرد: از جمله مهمترین برنامه های جنبی در این نمایشگاه می توان به تئاتر موزیکال عروسکی ویژه کودکان تحت عنوان «قصه نان و عروسک»، ورکشاپ تخصصی مجسمه سازی، ورکشاپ خوشنویسی و تقدیر از پیشکسوتان حوزه فرهنگ و هنر اشاره کرد، همچنین در تلاش هستیم نگاهی نیز به هنر موسیقی سنتی در این نمایشگاه داشته باشیم.

توجه به اقتصاد هنر
وی با بیان اینکه مهمترین هدف ما ایجاد گفتگوی مناسب بین هنرمندان و مردم است، خاطرنشان کرد: ما اقتصاد هنر را به عنوان یک موضوع ویژه در این نمایشگاه مدنظر قرار داده ایم که مردم بتوانند آثار هنری را با قیمت مناسب خریداری کنند.
وی ادامه داد: به هنرمندان نیز توصیه کرده ایم هزینه را تا حد امکان کاهش دهند تا این گفتگو و ارتباط بین مردم ایجاد شود.

تغییر ذائقه مردم جهت خرید کالای ملی
وی با اشاره به اهمیت اجرای اینگونه نمایشگاه ها در سطح مشهد گفت: به نظر من با ارائه طرح ها و ایده های مناسب می توان ذائقه مردم را ارتقاء داد و در نتیجه، مردم آثار هنری که مربوط به فرهنگ و هویت خودشان است را بخرند.
دبیر اجرایی نمایشگاه شهریور هنری آبان تاکید کرد: با توسعه فعالیت های هنری، زمینه رونق اقتصاد هنر نیز فراهم می شود.
وی در پایان یادآور شد: اقتصاد هنر نه فقط می تواند باعث رشد و بالندگی و تعالی در یک جامعه شود، بلکه در به جریان انداختن چرخ های اقتصادی در یک کشور نیز سهم بسزایی می تواند داشته باشد.

کد خبرنگار: ۹۶۰۱۲۰۸
کد عکاس: ۹۶۰۱۲۰۵

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image