434131567_157825

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ علیرضا رشیدیان، استاندار خراسان رضوی در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال شهرستان قوچان که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد، با تاکید بر اینکه بایستی در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال، اشکالات و کاستی هایی که در دوره های قبل به خصوص در حوزه اقتصاد مقاومتی داشته ایم را بر طرف کنیم، خاطرنشان کرد: سال گذشته ۱۰۰ هزار تولید اشتغال در استان خراسان رضوی انجام شد که اگر سرمای پاییزه بی وقت نبود شاید این رقم اشتغال به بالای ۱۵۰ هزار نفر می رسید.

مقاوم سازی سیستم های تولیدی و اقتصادی
وی ادامه داد: باید برای مسائلی مانند سیل و سرما پیش بینی و برنامه ریزی های لازم صورت گیرد زیرا یکی از مشخصات اقتصاد مقاومتی، مقاوم سازی سیستم های تولیدی و اقتصادی در مقابل تمام مشکلات و تکان های داخلی و خارجی است.
استاندار خراسان رضوی با اشاره به تولید و اشتغال به عنوان اولویت کاری دولت دوازدهم، خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در فرمایشات اخیرشان در مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری به ضرورت حل مشکلات معیشتی مردم اشاره و رئیس جمهور نیز برای حل مشکلات مردم همراه با حفظ کرامت و عزت و ایجاد ظرفیت های اشتغال مناسب برای جوانان تاکید داشتند.

ایجاد ۱۶۰ هزار فرصت شغلی جدید در سال جاری
رشیدیان با بیان اینکه ایجاد ۱۶۰ هزار فرصت شغلی جدید از اهداف استان خراسان رضوی در سال جاری است، تاکید کرد: مسلماً برای اینکه به این هدف برسیم می بایست علاوه بر انجام توزیع منطقه ای در شهرستان های استان، در حوزه توزیع بخشی نظیر کشاورزی، باغداری، دامداری، خدماتی دانش‌بنیان، صنعتی و غیره نیز برنامه ریزی انجام شود.
استاندار خراسان رضوی در پایان گفت: در استان این کار شروع شده و در چند ماهه اول سال بیش از هشت هزار فرصت اشتغال در حوزه شرکت‌های وابسته به IT و ICT ایجاد شده است.

کد خبرنگار: ۹۴۰۲۱۳۴

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image