MGHT7673 copy

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ سید جواد حسینی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی، در نشست هم اندیشی معصومه ابتکار، معاون رئیس جمهور در امور بانوان و خانواده با اعضای سمن های فعال زنان در زمینه های کار آفرینی محیط زیست و کودکان که در استانداری خراسان رضوی برگزار شد، اظهار کرد: اطمینان داریم که با حضور معصومه ابتکار، اقدامات لازم در استان خراسان رضوی به خصوص در حوزه زنان و خانواده، با ضریب نفوذ بیشتری انجام خواهد شد.
وی با قرائت مجدد سیاست های دولت تدبیر و امید در این حوزه گفت: این برنامه ها در ۹ شاخص شکل گرفته اند که با تلاش مسئولان و مساعدت دکتر ابتکار، امیدواریم عملی و راهبردی گردد.

گسترش کمی تشکل های غیردولتی
حسینی با بیان اینکه حضور در تشکل ها باعث تعامل بیشتر بطن جامعه با دولت می شود، ادامه داد: باید به سمتی برویم که هر فرد جامعه عضو تشکلی غیر دولتی باشد چراکه در این صورت، جامعه ای هدفدار و منسجم خواهیم داشت.
حسینی با بیان اینکه در سال ۹۲ حدود ۵۴۰ تشکل غیردولتی وجود داشته است، گفت: خوشبختانه امروز ۴۰۰ تشکل اثر گذار با ۷۰ درصد رشد به این تعداد اضافه شده است که رشد ۱۵ درصدی نیز در سال ۹۶ پیش بینی و برنامه ریزی شده است.

توسعه کیفی تشکل های غیردولتی
معاون استاندار خراسان رضوی، دومین راهبرد دولت را گسترش و توسعه کیفی تشکل ها در قلمروهای مختلف مورد نیاز جامعه عنوان کرد و گفت: پیش تر، تشکل ها تنها در پنج حوزه فعال بودند که خوشبختانه این تعداد امروز به ۲۱حوزه رسیده است.

توسعه جغرافیایی تشکل های غیردولتی
وی مطالعه در وضع موجود را سبب تشکیل سومین سیاست دولت در تشکل ها عنوان کرد و افزود: براساس بررسی های صورت گرفته، فعالیت تشکل ها در کلان شهرها، بالا و در شهرستان ها و روستاها با کمبود تشکل ها روبرو هستیم، بر همین مبنا سومین سیاست دولت در راستای تعادل بخشی به نظام یافتگی مردم و توسعه جغرافیایی تشکل ها شکل گرفت.

توسعه قشری تشکل های غیر دولتی
حسینی با اشاره به چهارمین سیاست دولت درخصوص تشکل ها، اظهار کرد: توسعه قشری یکی از مهمترین نیازهای مورد توجه در تشکل ها است چراکه با بررسی های صورت گرفته متوجه شدیم که اکثراً افراد میانسال عضواین تشکل ها بودند لذا با بررسی ها و انجام اقدامات لازم، زنان، جوانان و همچنین اصناف مختلف مانند پزشکان، مهندسان و… نیز به تشکل ها پیوستند.

توسعه شبکه ای تشکل های غیر دولتی
وی با اشاره به توسعه شبکه ای تشکل های غیر دولتی، تصریح کرد: در صورت شبکه سازی، هم افزایی نیز ایجاد می شود و این سیاست با جدیت پیگیری خواهد شد.

توانمندسازی تشکل های غیردولتی
حسینی، آموزش و توانمندسازی تشکل ها را، ششمین سیاست عنوان کرد و گفت: لازم است بعد از آموزش، اعضا مورد ارزیابی نیز قرار گیرند.

ایجاد نظام نامه تعامل بین دولت و تشکل های غیر دولتی
وی هفتمین سیاست را نیازمند همکاری معاون رئیس جمهور در امور بانوان و خانواده دانست و تصریح کرد: نظام نامه تعامل و مشارکت تشکل های غیردولتی با دولت تنظیم شده است و امیدواریم با این اقدام، بخشی از امور دولت را به تشکل ها بدهیم تا به بهره‌وری برسد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار با اشاره به اجرای ۵۵ طرح در مبارزه با مواد مخدر در هفته گذشته، اذعان کرد: در هفته گذشته ۵۵ طرح در مبارزه با مواد مخدر اجرا شد و امیدواریم که با تعامل و اشتراک با دولت، این آمار، پیشرفتی روزافزون داشته باشد.

نظارت بر تشکل ها؛ مهمترین راهبرد دولت
حسینی در نهایت هشتمین راهبرد دولت را نظارت بر تشکل ها دانست و گفت: معتقدیم که باید پس از ایجاد تشکل ها، به اقدامات آن ها نظارت داشت چراکه اگر خارج از قلمرو فعالیت کنند نه تنها به ضرر خود بلکه به ضرر دیگر تشکل ها نیز خواهد بود.

راه اندازی خانه تشکل های غیر دولتی
حسینی با نوید راه اندازی خانه تشکل های غیر دولتی توسط معصومه ابتکار گفت: قرار است که این افتتاحیه با حضور ایشان در جهت بسط و سامان تشکل های غیردولتی ایجاد گردد.

کد خبرنگار: ۹۶۰۲۱۸۴

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image