دبیری

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ محمدکاظم دبیری، معاون مدیرکل و رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مشهد مقدس در مراسم بازگشایی انجمن شعر معاصر که همزمان با بازگشایی سالن شهید مدرس مشهد، انجام شد، اظهار کرد: در دوره جدید فعالیت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مشهد مقدس، فعالیت ها را در ۲۰ محور اصلی برنامه ریزی کرده ایم که بخشی از این برنامه ها در حال اجرا می‌باشد.

راه‌اندازی بانک اطلاعات هنرمندان و مؤسسات فرهنگی و هنری
وی از آماده‌سازی بانک اطلاعات اصحاب، مراکز و موسسات آموزشی فرهنگ و هنر در مشهد مقدس خبر داد و گفت: این بانک اطلاعاتی به آدرس اینترنتی www.ershadm.ir می باشد و درصددیم که در آن اطلاعات تمامی فعالان حوزه فرهنگ و هنر و موسسات و مراکز آموزشی و فرهنگی و هنری را تا ۲۰ هزار مورد به ثبت برسانیم تا منبعی کامل و دقیق از فعالان این حوزه، در اختیار مسئولان باشد.

فعالیت بیش از پنج هزار مرکز و مؤسسه آموزشی و فرهنگی و هنری
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مشهد مقدس از فعالیت بیش از پنج هزار مرکز آموزشی و فرهنگی و هنری در شهر مشهد خبر داد و اظهار کرد: از این تعداد مرکز، بیش از ۵۰۰ موسسه فرهنگی مشغول به فعالیت می باشند که بر این مبنا ما در نظر داریم تا با برنامه ریزی دقیق، فعالیت های آموزشی تخصصی را توسط این مراکز آموزشی، به مردم ارائه کنیم و فعالیت هایی موضوعی با اهداف مشخص، در راستای ایجاد فضایی با نشاط در جامعه داشته باشیم.

آموزش‌های مهارتی و تخصصی همگانی در حوزه فرهنگ و هنر
وی اضافه کرد: بر این اساس گروه‌های کلی مانند آموزش‌های مهارتی و تخصصی، فعالیت‌های دعوت به نشاط و مشارکت همگانی، ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی، آشنایی بیشتر مردم با سبک صحیح زندگی و مسائلی از این دست را برای فعالیت مراکز فرهنگی و هنری مشهد در نظر گرفته‌ایم.

بهره‌برداری از ۱۱ سالن سینما در مشهد
دبیری با اشاره به بهره‌برداری از ۱۱ سالن سینما، عنوان کرد: به زودی با راه‌اندازی مجتمع اطلس در مشهد، بزرگترین نگارخانه شهر مشهد و ۱۱ سالن سینما که دو سالن، قابلیت اجرای نمایش را هم دارند، به بهره‌برداری می‌رسد که قطعاً با فعالیت این حجم از مراکز فرهنگی و هنری، تأثیرات خوبی را در جامعه شاهد خواهیم بود.

ایجاد بستری مناسب برای اقتصاد فرهنگ
وی خاطرنشان کرد: این پروژه‌ها از جمله برنامه‌ها و طرح‌های ما در راستای ایجاد بستری مناسب برای اقتصاد فرهنگ و اقتصاد خلاق است که با مشارکت بخش خصوصی و در نظر گرفتن درآمدزایی، در کنار فعالیت‌های فرهنگی و هنری، عواید اقتصادی نیز نصیب جامعه می‌کند.

راه‌اندازی جشنواره بزرگ فرهنگی و هنری مردمی
معاون مدیرکل و رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مشهد مقدس از برگزاری یکی از بزرگترین جشنواره‌های فرهنگی و هنری مردمی مشهد طی چند ماه آینده خبر داد و افزود: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده، در راستای برنامه‌های رویداد فرهنگی مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال ۲۰۱۷، قرار بر برگزاری جشنواره‌ای مردمی با هدف مشارکت تمام جامعه در برگزاری هر چه باشکوه‌تر این رویداد فرهنگی است.

۱۵ شاخه فرهنگی و هنری در جشنواره بزرگ مردمی مشهد ۲۰۱۷
وی اضافه کرد: این جشنواره در ۱۵ شاخه فرهنگی و هنری برگزار می‌شود و تقریباً تمامی هنرها را در بر می‌گیرد تا به این ترتیب تمام مردم و علاقه‌مندان بتوانند شرکت کنند، همچنین هنرمندانی که در جشنواره‌های دیگر مقام آورده‌اند و به صورت حرفه‌ای، هنر را دنبال می‌کنند، از حضور در این جشنواره منع شده‌اند تا بستر مناسب برای حضور همگانی در این رویداد بزرگ فراهم آید.

راه‌اندازی جلسه داستان‌نویسی هشت اقلیم
دبیری از راه‌اندازی جلسه داستان‌نویسی هشت اقلیم طی هفته آینده در مشهد خبر داد و افزود: با توجه به فعالیت‌های جدی مجموعه فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه شعر و داستان، ما جای یک مجموعه نقد و بررسی داستان، نمایشنامه و فیلمنامه را در مشهد خالی دیدیم و بر این اساس تصمیم بر آن شد تا جلسه داستان نویسی هشت اقلیم با هدف نقد و بررسی آثار هنرمندان جوان مشهد و آموزش نکات مختلف داستان و نمایشنامه نویسی، افتتاح شود.
وی در پایان هدف از برپایی این دو مجموعه شعر و داستان را ایجاد پایگاه هایی مرکزی برای اهالی شعر و ادب در مشهد و پرورش استعدادهای نوظهور و جوان، عنوان کرد.

کد خبرنگار: ۹۶۰۱۲۰۴
کد عکاس: ۹۶۰۱۲۰۴

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image