333

وحید عرفانیان جدی، طراح و گرافیست خود آموخته در سلسله نشست های آبادانی مشهد که در پژوهشکده تعلیم و تربیت عباس زادگان برگزار شد، اظهار کرد: باید خود مردم مشکلات موجود در شهر را برطرف کنند چرا که شهر یک موجود زنده است و آنچه که امروز ما را نجات می دهد آگاهی های فردی است.

آلودگی بصری همانند یک معضل در شهر مشهد
وی به بحث آلودگی بصری اشاره کرد و با بیان اینکه مسئله آلودگی بصری امروز در مشهد تبدیل به یک معضل شده است، گفت: ۸۰ درصد ساخت فکری انسان از راه قوه بینایی صورت می گیرد حال چطور ممکن است یک فرد بتواند با تصویری زشت برخورد داشته باشد و روز خوبی را سپری نماید.
این طراح و گرافیست خود آموخته، در ادامه با بیان اینکه امیدی به شهرداری و شورای شهر برای مشهد نداریم، اظهار کرد: باید با آگاهی فردی، معضلات شهری را حل نمائیم.

تأثیرات مخرب آلودگی بصری
عرفانیان جدی تصریح کرد: مسئله آلودگی های بصری، بخاطر استمرار آن درطی زندگی روزمره انسان ها و تأثیرات مخربش بر روی زندگی فردی، بسیار مهم است و باید جدی گرفته شود.
وی اظهار کرد: آلودگی های بصری مثل آلودگی هوا بر روی شهروندان است و آرام آرام بر روی افراد نهادینه و اثرگذار می شود بطوریکه بر روی رفتار افراد تأثیر مستقیم دارد و باعث ناهنجاری های رفتاری در جامعه می شود.

شهر مشهد همانند یک شهر حاشیه کویر
وی با اشاره به خاطره ای در رابطه با تدوین کتابی با ۲۵ هزار عکس، افزود: در سال ۸۷ حدود ۲۵ هزار عکس از شهرداری مشهد برای تدوین کتاب به بنده تحویل دادند تا از آن ها به صورت کتابی برای تهیه المانت شهری استفاده شود.
این طراح و گرافیست خود آموخته تصریح کرد: در تصاویری که در دست من بود، چهره شهر همانند یک شهر کوچک در حاشیه کویر بود و این در حد یک شهر سه میلیونی نیست.
عرفانیان جدی در رابطه با مشکلات موجود در تصاویر گفت: در این تصاویر تعداد زیادی کابل برق و تلفن و… بر روی ساختمان ها مشهود بود و از طرفی چهره محیط زیست شهری از جمله فضای سبز و جداول شهری مناسب مشهد نبود.

کد خبرنگار: ۹۶۰۱۲۰۷

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image