9

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ مولوی اسدخانی، در خطبه های نماز عید قربان برادران و خواهران اهل سنت مشهد، گفت: خداوند به حضرت ابراهیم(ع) دستور داد که به خاطر من، خون اسماعیل را بر زمین بریز یا به اصطلاح، اورا ذبح کن ولی این یک امتحان بود و خداوند از ریختن خون اسماعیل صرف نظر کرد چراکه می خواست به دنیا بفهماند که خون انسان دارای ارزش است و نباید ریخته شود.
وی افزود: خداوند این دستور را به مجاهدین در راه خدا هم  داد و گفت که اگر در حین جهاد، به شخصی برخورد کردید که کلمه توحید را بیان می کند خون او را نریزید، همچنین اگر  کسی را دیدید که به شما سلام داد، به مسلمان نبودنش نگاه نکنید و خون او را نریزید زیرا خداوند از خون اسماعیل گذشت.

ارزش قائل شدن برای خون انسان ها توسط پیامبر(ص)
وی گفت: ابن عباس روایت می کند و می گوید که روزی برای جهاد با کفار رفتیم و کفار فرار کردند، مردی که اموال زیادی داشت فرار نکرد و مقداد صحابه پیامبر(ص) با شمشیر به سمت او حرکت کرد، او کلمه توحید را گفت ولی مقداد تصور کرد که او به خاطر ترس، کلمه لااله الا الله را گفته و او را کشت، شکایت به پیامبر(ص) رسید و پیامبر(ص) مقداد را مواخذه کرد و گفت ای مقداد در روز قیامت این فرد با لا اله الا اله گویان وارد محشر می شود، چگونه می خواهی جواب او را بدهی.
مولوی اسدخانی خاطرنشان کرد: پیامبر(ص) فرمودند که من برای این مبعوث شده ام تا خون انسان هایی که کلمه توحید را می گویند، بر زمین نریزد.
استاد حوزه علمیه اهل سنت، سپس به داستان مقابله لشگر اسلام با قبیله بنی جزیمه اشاره کرد و گفت: پیامبر(ص) زمانیکه فهمید افرادی که تسلیم شده بودند، کشته شده اند، بسیار ناراحت شد و دستور داد که خون بهای آن ها را پرداخت کنند.

فراموش کردن قرآن در بین مسلمانان
وی همچنین در تفسیر  آیاتی چند از سوره کافر یا مومن بیان کرد: آنچه که سبب شده مسلمانان از یاد خدا غافل شوند و در زیر پای انسان های ظالم، لگدمال شوند، این است که قرآن را فراموش کرده اند.
مولوی اسدخانی با بیان اینکه همه بزرگان و انبیا و اولیا، ما را تشویق می کنند که به قرآن بازگردیم، یادآور شد: پیامبر(ص) در داستان حجه الوداع گفت من دو چیز با ارزش بین شما باقی می گذارم یکی قرآن و دیگری سنت یا اهل بیت(ع)، هر کس به این ها چنگ بزند هرگز گمراه نمی شود.
این طلبه اهل سنت در سخنانی در باب قرآن گفت: هر نویسنده ای که کتابی می نویسد می گوید اشتباهات کتابم را به من بگوئید ولی خداوند در قرآن اعلام می کند که برهمه چیز دانا و آگاه است و در کتاب خدا شک و شبهه ای وجود ندارد.

کد خبرنگار: ۹۵۰۱۱۷۳

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image