zzz

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ نمایشنامه «هذیان دو نفره» از جمله آثار تقریباً مهجور اوژن یونسکو، توسط محمد خوش خلق و سارا کشمیری برای اولین بار در گالری رادین مشهد به اجرا درآمد.
این خوانش با اکت‌خوانی ثنا بنی‌هاشمی و موسیقی زنده مهدیس ضابطیان طی دو روز در گالری رادین مشهد و با حضور نسبتاً خوب علاقه‌مندان اجرا گردید.

نمایشنامه «هذیان دو نفره»؛ یک کمدی تراژدیک اجتماعی
این نمایشنامه یک کمدی تراژدیک اجتماعی، یکی از آثار نه چندان مشهور اوژن یونسکو نویسنده فرانسوی است که با وجود جذابیت‌های فراوان، از طرف هنرمندان تئاتر نیز خیلی با استقبال مواجه نشده است، البته ناگفته نماند که کلاً ساختن آثار یونسکو به دلیل پیچیدگی و شلوغی در اجزای صحنه، در ایران کاری بسیار دشوار و در شهرستان‌ها تقریباً محال است.
این داستان، بخشی از زندگی زن و شوهری در شهری پر از جنگ و نزاع را نشان می‌دهد که سر مسئله‌ای بسیار پوچ با هم بحثشان را شروع می‌کنند و تمام مشکلاتی که از ابتدای زندگی با هم داشتند را تا انتهای داستان به مرور و در قالب دیالوگ و مونولوگ بیان می‌کنند.
این زن و مرد دومین ازدواج خود را تجربه می‌کنند که نشان می‌دهد ازدواجی کاملاً اشتباه بوده است، البته رنگ و بوی جنگ و درگیری در شهر نیز این وضعیت را پیچیده‌تر می‌کند.
از طرفی اتفاقاتی که در این درگیری برای آن‌ها رخ می‌دهد نیز فضای چالش‌های آن‌ها را دو چندان می‌کند، اتفاقاتی که با ترس از دستگیر شدن توسط سربازها یا مرگ بر اثر اصابت گلوله یا انفجار نارنجک و بمب برای آن‌ها ایجاد می‌شود.

کد خبرنگار: ۹۶۰۱۲۰۴

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image