434224650_87586

حسین فیروزه، نویسنده، تهیه کننده و کارگردان فیلم سینمایی «قیس» در گفتگو با خبرنگار ایران نیوز آنلاین، با اشاره به اینکه امروز داعش تنها به مثابه یک تهدید برای شیعه، جهان اسلام و جمهوری اسلامی ایران نیست بلکه تمام دنیا را به خود درگیر کرده و امنیت جهانی را مختل نموده است، عنوان کرد: از آنجایی که برخی از کشورهای غربی از داعش به عنوان دستاویزی برای اسلام ستیزی و اسلام هراسی استفاده می کنند، تصمیم گرفتیم فیلم نامه ای نگارش شود که بتوان روایت درستی از قیاس یک جامعه سلفی وهابی با جامعه شیعه ایرانی صورت گیرد.

قیاس یک جامعه سلفی وهابی با جامعه شیعه ایرانی
فیروزه با بیان این مطلب که یک کودک به عنوان کسی که به دور از همه ایدولوژی ها می خواهد برای زندگی تصمیم بگیرد می تواند بین این دو جامعه مقیاس داشته باشد، گفت: در این فیلم کودکی را که توسط داعش ربوده شده و در اردوگاه های عملیات انتحاری جهت انتحار در ایران آموزش دیده، به عنوان سوژه انتخاب کردیم.
وی افزود: بر حسب تصادف، این کودک در ایران فرصت زندگی پیدا می کند تا خارج از فضای سلفی گری که در اردوگاه داعش آموزش دیده و شستشوی مغزی که شده بتواند به کودکی و نیازهای اولیه انسانی خودش بپردازد.
وی ادامه داد: این موضوع باعث ایجاد تغییر نگرشی در این کودک می شود که در انتهای داستان، نشان داده خواهد شد.

ارسال فیلم به بیش از ۳۰ جشنواره خارجی
کارگردان فیلم سینمایی «قیس» با اشاره به اینکه مدت زمان این فیلم ۱۸ دقیقه است، اظهار کرد: این فیلم پس از تولید به عنوان نماینده ایران در بیش از ۳۰ جشنواره خارجی و همچنین برای شش جشنواره داخلی ارسال می شود.
فیروزه در پایان گفت: در حال حاضر فیلم سینمایی «قیس» در مرحله پیش تولید است و طبق برنامه ریزی انجام شده، از هفته آینده فیلمبرداری آن در شهرستان قوچان آغاز می شود.
لازم به ذکر است؛ این فیلم به نویسندگی، تهیه کنندگی و کارگردانی حسین فیروزه، طراحی صحنه و دستیار اول کارگردانی عارفه شریعتی، دستیار دوم کارگردانی احمد فرخی، منشی صحنه سپیده قربانی نژاد، فیلم برداری رضا علی پناه، مدیر تولید یاسر موسی پور و گریم مه لیلا ابوالحسنی و با بازیگری متین دادگر، ملیکا نعمتی، رضا عرفانی و علی زاده در حال ساخت است.
کد خبرنگار: ۹۴۰۲۱۳۴

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image