photo_2017-08-18_10-09-48

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ حسین فروغی، عضو جبهه مقاومت انقلاب اسلامی در همایش اسطوره‌های صبر و استقامت که هم‌زمان با سالروز بازگشت آزادگان سرافراز به میهن اسلامی در آستان مقدس امامزاده سید حمزه(ع) برگزار شد، با بیان اینکه امام راحل سیاست خارجی ما را به خوبی مشخص کرده است، افزود: حاصل صادرات دستاوردهای دفاع مقدس به سایر کشورها، پیروزهای پی در پی جبهه مقاومت اسلامی است.

حمایت از نهضت‌های اسلامی به پاخواسته؛ مأموریت سپاه قدس
وی با اشاره به اینکه هدف ما دخالت در این کشورها نیست، عنوان کرد: ما به عنوان نیروی رزمنده قدس سپاه انقلاب اسلامی مأموریت حمایت از مظلومان، مستضعفان و نهضت‌های آزادی بخش  را که در کشورهای اسلامی به پاخواسته اند، عهده‌دار هستیم.
عضو جبهه مقاومت انقلاب اسلامی ادامه داد: در یک کشور بحران‌زده که در اختیار نیروهای داعشی قرار گرفته است باید از حریم اهل‌البیت(ع) دفاع کنیم بنابراین باید با ایجاد و تقویت روحیه در جبهه مقاومت، بتوانیم مأموریت‌هایی را که در این زمینه بر عهده‌ داریم به خوبی انجام دهیم.
وی در ادامه با اعلام اینکه شیوه جنگ نیروهای داعش با دفاع مقدس بسیار متفاوت است، بیان کرد: شیوه داعشی‌ها در حقیقت جنگ اعتقادی است اما در جنگ عراق علیه ایران، زور و پول حاکم بود.
فروغی با بیان اینکه در جنگ عراق برای جلوگیری از فرار نیروهای خود، آن ها را به تیربار می بستند، اظهار کرد: در هیچ زمانی از جنگ عراق علیه ایران نبود که یکی از نیروهای آن ها عملیات انتحاری انجام دهند اما جنگ سوریه با داعش جنگ اعتقادی است.

تربیت و آموزش نیروهای داعش در عربستان
وی با اشاره به اینکه سردمدار و پرچم‌دار این گروه ناپاک داعش، آل سعود است که از چندین سال قبل با جذب نیروهایی از کشورهای مختلف اسلامی تلاش می‌کند تا با ایجاد جنگ‌های اعتقادی، مسلمانان را با یکدیگر درگیر کند، عنوان کرد: ۵۰ مرکز آموزش در عربستان به تعلیم، تربیت و آموزش نیروهای داعش مشغول بودند.
عضو جبهه مقاومت اسلامی با اشاره به این‌که در این دوره‌ها این تفکر را تبیین می‌کردند که اگر کشته شوید و یا بکشید اهل بهشت خواهید شد و این باور را در آن‌ها ایجاد کردند که هر کس در مقابل این تفکر بایستد قتل آن واجب است، افزود: در جبهه داعش، تنها تکفیر حاکم است، نه پول و زور، که این بسیار خطرناک است.
وی با اظهار تأسف از اینکه این تفکر دامنگیر جامعه اسلامی شده و با این تفکر به جنگ مسلمانان آمده اند، بیان کرد: آن ها هدفشان فقط کشتن و انجام علمیات انتحاری است.

بازگرداندن روحیه از دست رفته جبهه مقاومت
فروغی گفت: به رغم تمامی این جنایت ها، ما با فرهنگ ایثار و شهادت و با تفکر دوران دفاع مقدس، این فرهنگ و روحیه را به رزمندگان نیروی مقاومت سوریه از جمله شیعه و سنی منتقل کردیم تا باور کنند که می توانند در برابر داعشی ها مقاومت کنند.
وی با بیان اینکه ما این روحیه مقاومت را به روحیه از دست رفته جبهه مقاومت منتقل کردیم و این بالاتر از هر موشکی است، افزود: جبهه مقاومت امروزه باور کرده است که می تواند در برابر تفکر داعشی بایستد.
عضو جبهه مقاومت اسلامی با اشاره به اینکه امروز تفکر عاشورایی بر تفکر داعشی غلبه کرده و شاهدیم هر روز جبهه مقاومت موفقیت های بیشتری به دست می آورد، بیان کرد: امروز ۸۰ درصد عراق و ۸۵ درصد سوریه آزاد شده است.

سردار سلیمانی؛ استراتژیک ارشد اقدامات نظامی ایران
فروغی در ادامه به نقش سردار سلیمانی در جبهه مقاومت اشاره کرد و افزود: سردار سلیمانی از یادگاران و فرماندهان هشت سال دفاع مقدس است.
وی با اشاره به اینکه سردار سلیمانی یک استراتژیک ارشد اقدامات نظامی ایران است، افزود: سردار سلیمانی باروحیه جهادی و تفکری که دارد همواره نقشه‌های شوم دشمنان را نقش بر آب کرده است.
فروغی خاطرنشان کرد: اگر تفکر و طرح های نظامی سردار سلیمانی نبود، امروز بغداد در دست دشمن بود.

کد خبرنگار: ۹۴۰۱۱۴۶

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image