666

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ محمد شایگان، رئیس اداره ورزش و جوانان کاشمر، در مراسم استقبال از هیمالیا نوردان کاشمری که در محل مجتمع سرو برگزار شد، اظهار کرد: با تغییر و تحولاتی که امسال در هیئت کوهنوردی انجام شد، شاهد توفیقات بسیار خوبی هستیم.
وی با بیان اینکه باید در جهت رشد و اعتلای ورزش کاشمر گام های بلندتری برداشته شود، رشته ورزشی کوهنوردی را یکی از رشته های ورزش همگانی دانست و گفت: در سه ماهه گذشته گام های خوبی در تأمین زیرساخت های این رشته ورزشی برداشته شده است.
شایگان یکی از دغدغه های ورزشکاران رشته کوهنوردی را نبود سایت کوهنوردی دانست و عنوان کرد: در این راستا یک هکتار زمین جهت احداث سایت کوهنوردی شهرستان با همت منابع طبیعی تحویل گرفته شده است.
وی با اشاره به اینکه امیدواریم هر چه سریع تر سایت کوهنوردی در شهرستان کاشمر راه اندازی شود، اظهار کرد: اکنون پیگیر راه اندازی خانه کوهنوردی شهرستان هستیم.

احداث دیواره مصنوعی
رئیس اداره ورزش و جوانان کاشمر همچنین به قول هایی که فدارسیون کوهنوردی در خصوص دیواره مصنوعی شهرستان داده است اشاره کرد و افزود: با زمینی که در این خصوص برای تأمین زیر ساخت های لازم در اختیار شهرداری گذاشته شده امیدواریم هر چه زودتر دیواره مصنوعی احداث شود.
وی در ادامه با تقدیر از زحمات هیمالیا نوردان کاشمری که کار خود را از ۴۰ روز گذشته آغاز کردند، گفت: این صعود به دو قله‌ هفت هزار و ۱۳۴ متری “لنین” و هفت هزار و ۱۰ متری “خانتاگیری” در کشور قرقیزستان انجام شده است.
شایگان با اشاره به اینکه این افراد صعود خود را به همراه ۱۸ نفر از کوهنوردان استان خراسان رضوی انجام داده اند، اظهار کرد: از نظر درجه ورزشی، دو کوهنورد کاشمری به مدال برنز آسیایی نائل شده اند.
وی با بیان اینکه با صعود هفت هزار متری دیگری که آقای زحمتکش خواهند داشت، به عنوان پلنگ برفی در کشور معرفی خواهند شد، تصریح کرد: تاکنون ایشان سه قله برون مرزی را صعود کرده و افتخاری برای منطقه کاشمر است.

ساخت استخر کاشمر پس از ۱۰ سال
رئیس اداره ورزش و جوانان کاشمر با بیان اینکه امیدواریم بتوانیم قدم هایی در راستای ارتقاء و اعتلای ورزش شهرستان برداریم، بیان کرد: امسال از طرف فرمانداری، یک دستگاه مینی بوس برای اعزام ورزشکاران به مسابقات تحویل گرفته شد.
وی در ادامه به وضعیت استخر کاشمر اشاره کرد و گفت: با گذشت ۱۰ سال از ساخت استخری که قرار بود یک ساله احداث شود، سرانجام با کمک دولت تدبیر و امید، این استخر از کما خارج می شود.
شایگان با بیان اینکه نیمه کاره ماندن تنها استخر کاشمر یکی از دغدغه های جوانان این شهرستان بود، افزود: در این راستا امسال اعتباری بالغ بر چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات ماده ۱۸۰ به استخر کاشمر اختصاص یافته است.
وی بیان کرد: امیدواریم با تخصیص صد درصدی اعتبارات بتوانیم این پروژه را در مدت زمان کوتاهی به سرانجام برسانیم.

کد خبرنگار: ۹۴۰۱۱۴۶

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image