قائم مقام توليت آستان قدس رضوي خبر داد؛

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ سید مرتضی بختیاری، قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی، گفت: توسعه مفهوم خدمت، خادم و مخدوم به عنوان یکی از رویکردهای اصلی آستان قدس رضوی است و انعقاد تفاهم نامه تفاهم نامه مشترک همکاری بین آستان قدس رضوی و مدیریت حوزه های علمیه خواهران کشور در راستای عمل به منویات مقام معظم رهبری برای مقابله با جنگ نرم و هجمه فرهنگی دشمنان صورت گرفته است.
وی در ادامه افزود: با توجه به توافق صورت گرفته بیش از پنج هزار طلبه خواهر در سراسر کشور به عنوان مروجان فرهنگ رضوی ساماندهی می شوند.
بختیاری با بیان اینکه تولیت آستان قدس رضوی بر ارائه خدمات به زائران بارگاه منور رضوی از مبداء تا مبداء تاکید ویژه دارند، اذعان داشت: طلاب خواهر در سراسر کشور و در استان‌های مختلف به نام مبارک امام رضا(ع) در حوزه های فرهنگی، تربیتی و اعتقادی اقدام و عمل خواهند کرد.
قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی، گفت: خواهران طلبه به عنوان خادمیاران فرهنگ رضوی در راستای استحکام خانواده، پیشگیری از آسیب های اجتماعی، مشاوره های اعتقادی و به عبارت دیگر هدایت عمومی جامعه به صورت افتخاری ارائه خدمت می کنند.
وی گفت: این گروه از خادمیاران سالی چهار مرتبه توفیق تشرف و ارائه خدمت در بارگاه منور امام رضا(ع) را خواهند داشت و در طول سال نیز در شهرهای محل سکونت شان به عنوان خادمان امام رئوف(ع) برای گره گشایی از کار محرومان و مستضعفان به صورت سازمان یافته ورود خواهند کرد.
بختیاری اذعان داشت: سازمان فرهنگی، مرکز امور خادمین و مرکز زنان و خانواده آستان قدس رضوی در اجرای این طرح با مدیریت حوزه های علمیه خواهران سراسر کشور همکاری می کنند.

کد خبرنگار: ۹۶۰۱۲۰۴

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image