RU8A0829

محمدرضا عالیشاه جوان مشهدی که برای ادامه زندگی خود و انجام امر مقدس ازدواج، شروع زندگی خود را در کنار شهدا آرامستان بهشت رضا انتخاب کرده است در گفت و گو با خبرنگار ایران نیوز آنلاین؛ گفت: طبق بیانات مقام معظم رهبری در رابطه با ازدواج آسان، علاقه مند بودم در چنین مکانی ازداوج خود را انجام دهم و ترویج کننده این امر باشم.
وی در تشریح خصوصیات خود و همسرش افزود: من ۲۵ ساله هستم و همسرم نیز ۲۳ سال دارد، در حال حاضر شغل آزاد دارم و در رشته مهندسی تکنولوژی جوشکاری تحصیل کرده ام و همسرم نیز یک پژوهشگر اجتماعی است.
محمدرضا عالیشاه تصریح کرد: پدر همسرم آقای توبه یکی از روحانیون می باشند و پدر خودم از مداحان کشور هستند.

شهدا، حافظ آبروی ما در آخرت هستند
وی در رابطه با طرح دوست شهید من، خاطرنشان کرد: همسرم مجری این طرح هستند، در این طرح، همسرم گروهی در فضای مجازی(تلگرام) با عنوان دوست شهید من راه اندازی نموده است که در این گروه تلگرامی، جوانان از شهدا به عنوان الگو در زندگی خود استفاده می کنند و هر یک از جوانان شهیدی را برای الگو و دوست خود انتخاب می کند و معتقدیم که هر کسی شهیدی را به عنوان الگوی خود انتخاب کند در آخرت همان شهید، حافظ آبروی او خواهد شد.
محمدرضا عالیشاه در پایان دلیل وجود عکس شهید تورجی زاده، از شهدای هشت سال دفاع مقدس، بر روی سفره عقد، تصریح کرد: دلیل انتخاب عکس این شهید بزرگوار روی سفره عقد، این است که ایشان دوست شهید همسرم هستند و مراسم ازدواج به ایشان بی ربط نیست، امیدواریم طبق شعار هایی که داده ایم، بتوانیم تا حدی رفاقت با شهدا را ترویج کنیم و الگویی برای دیگر جوانان باشیم.

وی در ادامه عروس در رابطه نحوه انتخاب داماد، تشریح کرد:من نیز همچون دختران دم بخت دیگر، خواستگارهای زیادی داشتم، تحصیل کرده بودند ولی از خانواده و یا دوستان شهید نبودند، همواره قبل از  دیدن داماد به عکس شهید تورجی زاده که دوست شهید من بودند، نگاه می کردم و می گفتم برای من برادری کن و همسری مناسب، انتخاب کن، زمانی که خواستگار آخرم آمد به عکس شهید لبخندی زدم و گفتم همنام خودت را برای من انتخاب کرده ای و نام این خواستگار محمد رضا است، حتی منش این خواستگار همان طوری بود که می خواستم و اولین هدیه ای که محمدرضا به من داد، کتابی راجع به امام زمان بود.

شهید تورجی زاده از شهدای هشت سال دفاع مقدس، جوانان زیادی را برای ازدواج به یکدیگر معرفی کرده بود و در این راستا مشاوره های زیادی را به جوانان داده بودند از این جهت عروس خانم این شهید بزرگوار را به عنوان دوست شهید خود  انتخاب کرده است و عکسشان را بر سر سفره عقد خود قرار داده و در جهت انتخاب همسر به ایشان توسل جستند.

در حاشیه برگزاری این مراسم، قبل از قرائت صیغه عقد، پرچم سیاه رنگ متبرک به ضریح حرم حضرت زینب(س) را جایگزین پارچه سفید در بالای سر عروس و داماد نمودند.

همچنین، عروس با توجه به اینکه مسئول جمعیت دوست شهید من بود، خانواده دوست شهید داماد، شهید صدری زاده را نیز در مراسم دعوت کرده بود و با این کار داماد را متعجب و شگفت زده کرد و انگشتری که دو سال قبل در سفر کربلا به نیت همسر آینده خود خریده بود را به داماد هدیه داد و انگشتر اندازه انگشت داماد شد.

لازم به ذکر است، دختران شهید زواری و محرابی از شهدای هشت سال دفاع مقدس، پارچه بالا سر عروس و داماد را نگه داشتند و همسر شهید محرابی قند را بر روی سر آنها سابید.

اطلاع رسانی این مراسم در گروههای مختلف تلگرامی انجام شده بود و حدود ۳۰۰ مهمان که اکثریت آنها از خانوده شهدا بودند در مراسم حضور پیدا کردند.

 کد خبرنگار: ۹۶۰۱۱۹۶
کد عکاس: ۹۴۰۱۳۰۰

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image