photo_2017-06-29_15-26-23

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ سرهنگ نبی‌الله رحمانی، فرمانده انتظامی خلیل آباد، در همایش شیوه‌های نوین تربیتی خانواده و نقش آن در پیشگیری از اعتیاد که در محل سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان برگزار شد، گفت: به‌رغم اینکه در کشور  ۶۰ درصد جرائم، ریشه در مواد مخدر دارد، اما این آمار در خلیل آباد بالغ‌ بر ۸۰ درصد است.
وی اقدامات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری را دو برنامه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر دانست و افزود: اکنون بالغ‌ بر ۸۰ درصد جرائم شهرستان ازجمله سرقت، نزاع‌های دسته‌جمعی، قتل و … مرتبط با مواد مخدر است.
دبیر شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر شهرستان خلیل‌آباد اذعان کرد: بر اساس آمارها، روزانه از میان ۷۰ فردی که در کشور مبتلا به مواد مخدر می شوند، هشت نفر جان خود را از دست می‌دهند.

۶۳۱ تن کشفیات سالیانه مواد مخدر در کشور
وی با بیان اینکه از میزان مواد مخدری که در کشور افغانستان تولید می‌شود، نیروی انتظامی سالیانه بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ تن را در کشور کشف می کند، اظهار کرد: در سال گذشته ۶۳۱ تن کل کشفیات مواد مخدر ناجا در کشور بوده است.
وی اضافه کرد: از سهم سه هزار و ۷۰۰ شهید ناجا در کشور، ۲۲ شهید مربوط به نیروی انتظامی شهرستان خلیل‌آباد بوده است که چهار سال گذشته، در راستای مبارزه با مواد مخدر در کندر و روستاهای سعدالدین و مزده، سه شهید، تقدیم اسلام و انقلاب کرده ایم.
فرمانده انتظامی خلیل‌آباد از افزایش ۳۶۳ درصدی کشفیات مواد مخدر در شهرستان خبر داد و بیان کرد: در سه‌ ماهه ابتدای سال جاری ۲۲ کیلوگرم کشفیات مواد مخدر داشته‌ایم که به نسبت مشابه سال گذشته، ۹۹ درصد افزایش داشته است.
وی افزود: روزانه حدود یک و نیم تن و سالیانه ۵۰۰ تن مواد مخدر در کشور مصرف می‌شود.

اجرای ۱۰۵ طرح پیشگیری از مواد مخدر در خلیل آباد
نبی الله رحمانی افزود: در یک سال گذشته ۱۲ جلسه شورای فرعی مواد مخدر با ۳۳ مصوبه در شهرستان داشته‌ایم که ۱۰۰ درصد مصوبات اجرایی شده است.
رحمانی با اشاره به اینکه در پیشگیری از مواد مخدر همه باید تلاش کنند، عنوان کرد: در ۱۲ ماهه سال گذشته ۱۰۵ طرح در شهرستان اجرا شده است.
وی همچنین از اجرای ۳۰ طرح در سه ماهه ابتدای سال جاری خبر داد و گفت: اجرای این طرح‌ها موجب شده است، ۱۶۳ کیلو و ۵۰۰ گرم کشف انواع مواد مخدر را در شهرستان داشته باشیم.
وی با اشاره به افزایش ۲۶۰ درصدی توقیف وسایل نقلیه در راستای پیشگیری مواد مخدر، اظهار کرد: در سال گذشته هشت دستگاه خودرو و ۱۸ دستگاه موتورسیکلت ضبط شده بود که در سه‌ماهه ابتدای امسال نیز چهار دستگاه موتورسیکلت و چهار دستگاه خودرو حامل مواد مخدر، توقیف‌ شده‌اند.
رحمانی با اشاره به اینکه اگر خواستار کاهش مصرف مواد مخدر در شهرستان هستیم، باید دو رویکرد تغییر باورها و اطلاع‌رسانی به‌ تمامی جامعه در دستور کار قرار گیرد، اضافه کرد: سعی کنیم باورهای غلط مبنی براینکه مواد مخدر برای بیماری مفید است را از ذهن‌ها دور کنیم.
فرمانده انتظامی خلیل آباد خاطرنشان کرد: مواد مخدر نه‌تنها برای خستگی مفید نیست بلکه پس از اتمام اثرگذاری، افراد را خسته‌تر می‌کند.
وی در پایان با بیان اینکه سن اعتیاد در این شهرستان به ۲۰ الی ۲۵ سال رسیده است، عنوان کرد: متاسفانه گرایش مصرف مواد مخدر در شهرستان به سمت مواد صنعتی از جمله شیشه، کریستال، ترامادول و مواد توهم‌زا رفته است.

کد خبرنگار: ۹۴۰۱۱۴۶

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image