IMG_20170628_104338

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ سیدحسن حسینی، رئیس دادگستری قوچان در نشست خبری با اصحاب رسانه در محل سالن جلسات دادگستری این شهرستان با اشاره به وضعیت نامناسب فرهنگی شهرستان قوچان اظهار کرد: از تمامی دست اندرکاران فعالیت های فرهنگی قوچان از جمله سازمان تبلیغات اسلامی، اداره فرهنگ و ارشاد، روحانیون، آموزش و پرورش و دانشگاه ها توقع داریم قبل از اقدام به هر عملی، کار فرهنگی و انسان سازی صورت بگیرد این در حالی است که گاهی متاسفانه از سوی برخی، شاهد ورود به کارهای ضد فرهنگی و ارزشی هستیم.

اقدامات پیشگیرانه از وقوع جرم؛ اولویت کاری قوه قضاییه
رئیس دادگستری قوچان، اولویت کاری قوه قضاییه و دادگستری شهرستان قوچان را اقدامات پیشگیرانه از وقوع جرم دانست و عنوان کرد: کارهای زیادی در این زمینه انجام شده است که از جمله آن تشکیل منظم شورای پیشگیری ازوقوع جرم، کاربردی کردن مصوبات و نظارت بر حسن اجرای مصوبات جرم است که باید با برنامه ریزی هایی که انجام می گیرد، این مسائل تقویت شود.
حسینی با بیان این مطلب که برخورد با جرائم سازمان یافته ای که فرهنگ مردم را هدف و تحت تاثیر خود قرار می دهد از دیگر اولویت های کاری دستگاه قضا است، بیان کرد: بهره گیری از سیستم های به روز از جمله «سامانه ثنا» از دیگر اولویت ها است و تمامی افرادی که به دادگستری مراجعه کنند، الزاما باید نامشان را در این سیستم ثبت کنند.
وی ادامه داد: در حال حاضر شهرستان قوچان، حدود شش هزار نفر مراجعه کننده دارد که در این سیستم نامشان را ثبت کرده اند و برنامه ای را ایجاد کرده ایم که در اوقات اداری و خارج اداری، «سامانه ثنا» قابل دسترسی باشد تا تراکم جمعیت برای ثبت نام پیش نیاید.

ایجاد مراکز مشاوره جهت آموزش دوره ای مهارت های زندگی مشترک
رئیس دادگستری قوچان با اشاره به مراکز مشاوره در سطح شهرستان قوچان خاطرنشان کرد: مراکز مشاوره ای در سطح شهرستان جهت آموزش دوره ای مهارت های زندگی مشترک قبل از ازدواج از سال ۹۳ تا امروز در محل شبکه بهداشت و درمان قوچان در حال اجرا است.
حسینی ادامه داد: علاوه بر آن با تمهیداتی که اندیشیده شده، در مرکز بهزیستی قوچان نیز مراکز مشاوره ای ایجاد شده که دارای نیروهایی با تخصص لازم در آنجا حضور دارند که هدف اصلی این مراکز، جلوگیری از انحلال خانواده ها است و بدون استثنا، تقاضاهای طلاق چه توافقی و غیر توافقی، به این مکان ها ارجاع داده می شوند.
وی افزود: علاوه بر این، دستگاه قضا، شعبه ویژه ای نیز در شورای حل اختلاف دارد که در این شعبه، دو روحانی آشنا برای مردم و یک نفر خانم، به صورت مشترک جهت مشاوره خانواده ها برای صلاح و سازش فعالیت دارند.

نیاز به حداقل ۱۰ مرکز مشاوره
حسینی در پایان با بیان اینکه دستگاه قضا شهرستان قوچان در زمینه مشاور، دچار کمبود نیرو است، عنوان کرد: ما این کمبود را در شهرستان لمس می کنیم و اگر از طریق دولت، در این بخش، مجوز بیشتری صادر شود، شهرستان قوچان این گنجایش را دارد که حداقل ۱۰ مرکز مشاوره فعال قانونی و رسمی داشته باشد تا بتواند پاسخگوی حجم مراجعه کنندگان باشد.

کد خبرنگار: ۹۴۰۲۱۳۴

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image