66666

به گزارش خبرگزاری ایران نیوز آنلاین؛ هجدهمین نشست تخصصی رویش فرهنگ با عنوان «نفاق و نفوذ، از دیروز تا امروز» در جمع طلاب و مبلغین، در تالار قدس کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی برگزار شد.
در این مراسم، حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمدرضا جواهری، استاد دانشگاه و مسئول برگزاری نشست، با گرامیداشت عید سعید فطر و ضمن اشاره به سخنی از حضرت علی(ع)، درخصوص حفظ دستاوردهای ماه مبارک رمضان در طول سال گفت: بعد از ماه مبارک رمضان، زندگی نو و جدیدی را به دست آورده اید پس تلاش کنید شیطان و هوای نفس بر شما تسلط پیدا نکند.
وی همچنین به آیات مبارکی از قرآن در خصوص منافقان پرداخت و افزود: در بسیاری از آیات قرآن کریم، خداوند مردم را از فریب کاری  و خطرناک بودن منافقان آگاه ساخته است.
وی در ادامه به معرفی حجت الاسلام والمسلمین سیدحمید روحانی پرداخت و گفت: حمید روحانی در سال ۱۳۲۱ به دنیا آمد، وی در نجف، در دفتر امام(ره) همراه ایشان بود. پس از پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۹ رییس مرکز اسناد ایران شد و سال ۱۳۸۱ بنیاد تاریخ پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی را راه اندازی کرد و حاصل این کار، تدوین کتاب نهضت امام خمینی(ره) در چهار جلد است.

تلاش دشمنان برای نفوذ در انقلاب اسلامی
سپس حجت الاسلام والمسلمین دکتر سیدحمید روحانی، با بیان اینکه در خصوص نفاق بیشتر صحبت شده و راه های مقابله با آن هم تا حدی روشن است، افزود: مسئله نفوذ، مسئله بسیار مهمی است و در حال حاضر، دشمنان بیش از هر زمان دیگری به دنبال نفوذ و ضربه زدن بر پیکره انقلاب اسلامی هستند.
وی گفت: قرآن کریم هرگونه سازش، مذاکره و دوستی با جهانخواران و مستکبرین را منع کرده و در آیه یکم سوره ممتحنه فرموده است: «یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا لَا تَتَّخِذُوا عَدُوِّی وَعَدُوَّکُمْ أَوْلِیَاءَ تُلْقُونَ إِلَیْهِم بِالْمَوَدَّهِ، ای کسانی که ایمان آورده اید، دشمن من و دشمن خودتان را دوستان خود مگیرید».

وارد شدن صدمات جبران ناپذیر از سوی منافقان به اسلام
وی با بیان اینکه کسانی که با مستکبرین رابطه دارند، جزء منافقان هستند، تصریح کرد: در طول تاریخ، صدماتی که از جانب منافقان به اسلام وارد شده، از جانب هیچ گروه دیگری وارد نشده بود.
روحانی با اشاره به سخن امام خمینی(ره) مبنی بر اینکه «آمریکا شیطان بزرگ است»، افزود: این سخن امام، راهنمای بسیار خوبی برای شناخت آمریکا می باشد، درواقع اگر ما بخواهیم، آمریکا را بشناسیم، بهترین راهش این است که شیطان را بشناسیم.
وی تصریح کرد: شیطان، برنامه ها و روش های مختلفی را برای نفوذ در نظر می گیرد و ما باید با شناخت ویژگی های شیطان بزرگ از خود و انقلاب اسلامی پاسداری کنیم.

وابستگی حیات استعمار به ذلت ملت ها
وی با اشاره به ویژگی های شیطان گفت: اولین ویژگی شیطان، دشمنی با انسان ها است؛ شیطان هیچ زمان با انسان ها، حتی آن هایی که به طور کلی همانند شیطان می شوند، همراه نمی شود؛ مستکبر هم همین ویژگی ها را دارد، محال است یک استعمارگر سعادت یک ملت را بخواهد، چون حیات استعماری و امپریالیستی یک جهانخوار در این است که ملت ها ذلیل و محتاج باشند.
وی افزود: من در زمان مذاکرات ایران و آمریکا، در سخنرانی هایم عرض کردم که اگر شمر یک قطره آب به امام حسین(ع)داد، آمریکا هم به نفع مردم ایران قدم بر می دارد.

سرگرم کردن انسان ها به گناه با وعده توبه
وی ویژگی دوم شیطان را مکر و فریب و نیرنگ و تزویر برشمرد و افزود: عده ای، با وعده توبه، انسان ها را سرگرم گناه می کنند و بعد مرگ های ناگهانی رخ می دهد؛ در لحظه مرگ ناگهانی هم که توبه قبول نمی شود؛ استکبار نیز همین برنامه را دارد و سعی می کند انسان ها را با تزویر به سمت خودش بکشاند و بعد آن ها را ذلیل کند.
روحانی، عدم پایبندی به عهد و پیمان را ویژگی سوم شیطان برشمرد و اظهار کرد: چهارمین ویژگی شیطان هم این است که جنایات خودش را به گردن انسان ها می اندازد؛ در روز قیامت، شیطان می گوید، خودتان این کار را کرده اید، درحال حاضر هم، آمریکا چنین کاری می کند، دنیا را به آتش و خون می کشد، داعشی تربیت می کند که تمام درنده های عالم را روسفید می کند، آن وقت می گوید ایران، حامی تروریست است و حقوق بشر را زیر پا گذاشته.
وی با بیان اینکه پنجمین ویژگی شیطان، ایجاد یأس و ناامیدی است، اذعان کرد: القای تفکراتی از این دست که اگر با آمریکا نسازید، گرسنه می مانید، نمونه ای از ایجاد یأس و ناامیدی است.
وی با مهم خواندن نفوذ گفت: اولین نفوذ در دنیا توسط شیطان صورت گرفت، او پس از رانده شدن از بهشت با ترفندی، به آدم و حوا نفوذ کرد، آن ها را با تزویر به درخت ممنوعه نزدیک کرد و باعث رانده شدن آن ها از بهشت شد.

نفوذ خودی ها؛ خطرناک ترین نوع نفوذ
روحانی با بیان اینکه خطرناک ترین نفوذ، نفوذ خودی ها است، افزود: نفوذی که از سمت خودی ها و خواص باشد ضررهای جبران ناپذیری را تحمیل خواهد کرد.
وی با اشاره به نفوذ در دوران معاصر گفت: امروز، استکبار جهانی و در رأس آن آمریکا، با تجربه از تاریخ، تمام نیروی خود را به کار گرفته است تا از راه خواص نفوذ کند و به انقلاب ما ضربه بزند.
روحانی با انتقاد از رییس جمهور ابراز کرد: در حال حاضر ما گرفتار نفوذی هستیم که از آخوندی شروع می شود که در طول ۳۸ سال، در مراکز قدرت و پست های حساس حضور داشته و امروز به عنوان رییس جمهور در این کشور حاضر شده است.
وی در پایان با بیان اینکه ما نباید سراغ منافقان، گروهک فرقان، مجاهدین و … برویم، خاطرنشان کرد: یک هزارم کاری را که رییس جمهور به ظاهر عمامه به سر، می تواند انجام دهد، آن ها نمی توانند انجام دهند.

کدخبرنگار: ۶۹۰۱۲۰۰

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image