روغن

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ به نقل از معاونت غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی نیشابور این روزها در تعدادی از فروشگاه‌ های سطح شهر، دستگاه‌های روغن‌گیری نه‌ چندان بزرگی دیده می‌شود که با آن، در مقابل دید مشتری روغن دانه‌هایی چون کنجد و سیاه دانه را می‌گیرند و با این شعار که روغن در حضور خریدار استخراج می‌شود؛ بدون مواد نگهدارنده و هر گونه افزودنی دیگر به مشتری عرضه می‌شود.
بنابر این گزارش، این دستگاه‌ ها که در ابعاد بزرگ تر در کارخانجات روغن‌ کشی نیز موجود است، فقط بخش کوچکی از خط تولید روغن‌گیری دانه‌ها را تشکیل می‌دهد.
قبل و بعد دستگاه‌ ها، وسایل و ملزوماتی است که به واسطه آن روی دانه‌ها و روغن خام استخراج شده، عمل تصفیه و فرآیندهای مختلف و آزمایشات موشکافانه‌ای انجام می‌گیرد؛ متاسفانه در فروشگاه‌ های مذکور این وسایل و مراحل حذف؛ فقط از دانه، روغن گرفته می‌شود آن هم در شرایط نه چندان بهداشتی و دور از آزمایشات و نظارت مسئولان فنی.

روغن‌های مایع فسادپذیری بالایی دارد
تمام روغن‌های مایع فسادپذیری بالایی دارد، بویژه انواع خام و تصفیه نشده آن؛ روغن کنجد و سیاه دانه‌ای که این روزها در برابر دید مشتری گرفته می‌شود روغنی خام و تصفیه نشده است.
این روغن، باید بلافاصله پس از استخراج مصرف یا در غیر این صورت تصفیه شود.
روغن خام حاوی صمغ، موم، ذرات ریز، رطوبت، اسیدهای چرب آزاد، اجزای دانه و ترکیبات زائد دیگری است که در اثر ماندگاری و مجاورت با هوا، نور، حرارت و رطوبت محیط دچار فعل و انفعالات میکروبی و شیمیایی مختلفی شده و بدون شک در اثر هیدرولیز و اکسیداسیون فاسد و مسموم می‌شود.

723582_419 copy
مصرف روغنی که در تماس با اکسیژن هوا اکسید شده به دلیل ایجاد رادیکال‌های آزاد مضر است و افزایش پر اکسید، موجب بیماری‌های کرونر قلب، تصلب شرایین (سخت‌شدن رگ‌ها) و پیری زودرس می‌شود.
لازم به ذکر است، میزان حل شدن اکسیژن در روغن‌ها هشت برابر بیشتر از حل‌پذیری آن در آب است؛ ضمن این‌ که روغن هیدرولیز شده سرطان زا می باشد و مواد مغذی خود را از دست داده و خواص درمانی را که فروشنده ادعا می‌کند، نخواهد داشت؛ چنین روغن‌هایی به دلیل نقطه دود پایین برای تفت دادن مواد غذایی نیز مناسب نیستند.

روغن کنجد کپک زده برای کبد مضر است
اگر دانه‌ های کنجد در شرایط نامساعد محیطی، آلوده به انواعی از کپک‌ها شده باشد، روغن آن به راحتی مسموم و مصرف آن برای کبد زیان بار خواهد بود.

نگهداری چند روزه روغن خام در مخازن موجود فروشگاه‌ها و ترکیب آن با روغن‌های تازه استخراج شده سبب تعرق و تشکیل رسوب لجنی و ابری شکلی در روغن می‌شود که مصرف آن فوق‌العاده زیان بار است.
دستگاه‌های روغن‌گیری دست‌کم در پایان هر روز کاری، باید با مواد خاصی شستشو داده شود که چنین کاری انجام نمی‌شود.
در نتیجه برای مصارف درمانی یا پخت و پز لزوما از روغن‌های تصفیه‌ شده‌ای که دارای پروانه بهره‌برداری، مجوز بهداشت، مهر استاندارد و تاریخ مصرف هستند، استفاده کنید.
در پایان لازم به ذکر است که مواد نگهدارنده روغن‌ ها اغلب از انواع آنتی‌ اکسیدان‌ های مفید و طبیعی همچون ویتامین  E و  A هستند.

کد خبرنگار :۹۵۰۱۱۷۳

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image