RU8A7965

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ خلیل  موحدی محصل، عضو شورای اسلامی شهر مشهد؛ در نشست نخبگان با نمایندگان ارزشی مجلس شورای اسلامی که در حسینیه قرآن و عترت خیابان گلستان برگزار شد، اظهار کرد: سند ۲۰۳۰ از جهات مختلفی با چارچوب های نظام جمهوری اسلامی ایران منافات دارد.
وی با بیان اینکه وظیفه دیده بان در عرصه های فرهنگی، سیاسی و اجتماعی، بیداری است، افزود: اینکه مقام معظم رهبری در این زمان بحث آتش به اختیار را مطرح می کنند، قطعا بی ارتباط با رخدادها و حوادثی که ما با آن ها مواجه هستیم، نسیت.
وی خاطرنشان کرد: الزامات ما در رسیدن به تصمیم درست در موضوع آتش به اختیار، توجه به اصول فکری امام، مبانی انقلاب اسلامی و همچنین توجه به عقلانیت انقلابی، نظم و قانون گرایی است.
وی گفت: آتش به اختیاری که مقام معظم رهبری فرمودند، از یک سو نشانه کاستی ها و از طرف دیگر حساسیت اصلح است که آتش به اختیار را به افراد واگذار می کنند.

ضد انقلاب را مشخص کنید تا در مقابلش بایستیم
موحدی با بیان اینکه وقتی مردم می بینند یک نادان به رهبرشان اهانت می کند؛ می سوزند، خطاب به نمایندگان مجلس شورای اسلامی گفت: امروز باید خط کشی هایتان قاطع و محکم باشد که اگر بنای انقلابی و ضد انقلابی وجود دارد؛ ضد انقلاب را مشخص کنید تا همه در مقابلش بیاستیم.

تلاش می کنیم مدرس گونه عمل کنیم
در ادامه هاجر چنارانی، نماینده نیشابور در مجلس شورای اسلامی خطاب به موحدی گفت: ما نیامدیم تا مقابل یکدیگر قرار بگیریم؛ کسانی که امروز در اینجا حضور دارند در کنار شما خواهند بود و قبل اینکه انگشت اشاره را به سمت نمایندگان مجلس بگیرید؛ ببینید شما برای انقلاب چه کردید؟
وی تصریح کرد:ما شاید همانند مدرس نباشیم اما تلاشمان بر این است که مانند مدرس ها عمل کنیم؛ اگر امروز عرصه شورای شهر را واگذار کردید، بعد از این صندلی های مجلس شورای اسلامی را هم واگذار خواهید نمود.

با فضاسازی جلو سند ۲۰۳۰ را می گیریم
نصرالله پژمان‌فر، نمایندهٔ دورهٔ نهم و دهم مجلس شورای اسلامی و رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: ما نماینده و وکیل مردم هستیم، طبیعتاً این رابطه با وکیل و موکل بایستی جدی حفظ بشود.
وی افزود: مقام معظم رهبری می فرمایند، مسئولین فرهنگی ما اولویت ها را گم می کنند و در مسیر تعدیل اولویت ها نیستند، مردم باید وارد عمل بشوند و ابتکار عمل را به دست بگیرند؛ باتوجه به فرموده رهبر باید در این مسیر حرکت کنیم.
پژمان فر خاطرنشان کرد: کارهای کوچک را بی ارزش نکنید؛ راهپیمایی روز قدس بسیار فرصت خوبی است تا در یک فضاسازی گسترده و منطقی، با انتشار بیانیه ای بین راهپیمایان جلوی سند ۲۰۳۰ را بگیریم.

تا ابطال سند ۲۰۳۰ ایستادگی می کنیم
موحدی در ارتباط با صحبت های پژمان فر در خصوص راه پیمایی روز قدس و مطالبه ابطال سند ۲۰۳۰ گفت: نگران راهپیمایی نباشید؛ اگر روز قدس امکان صدور بیانیه وجود نداشت، در  میدان شهدا راهپیمایی ایجاد می کنیم.
وی اضافه کرد: اگر پس از عید فطر دولت سر عقل آمد و سند ۲۰۳۰ را ابطال کرد که هیچ؛ اگر این کار انجام نشد، مساجد را پای کار می آوریم و ۳۰ هزار نفر از مردم را در میدان شهدا جمع می کنیم؛ تا زمانی که  سند ۲۰۳۰ را ابطال کنند ایستادگی می کنیم.

نیروهای انقلابی کنش گر فعال هستند
سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، دبیر هیئت رئیسه مجلس دهم و نمایندهٔ دورهٔ هشتم، نهم و دهم و سخنگوی جبهه پایداری گفت: در رابطه با سند ۲۰۳۰ نمایندگان تذکر دادند، سوال کردند و در جایی هم که از اختیارات خود استفاده کردند؛ با توجه به شرایط موجود ، برنامه ای پیش بینی کردیم، اگر در صورتی که دولت محترم بر اجرای سند ۲۰۳۰ اصرار کرد؛ کارگروهی از اعضای حقوقی مجلس تشکیل خواهد شد، تا از طریق آنها طرح شکایتی صورت گیرد و امور را پیگیری نمایند.
وی افزود: مسئله ای که کار را تمام می کند، حضور مردم انقلابی است؛ دوستان مومن و انقلابی باید میدان های جدیدی تعریف کنند.
قاضی زاده در پایان با بیان اینکه عده ای می خواهند از جمهوری اسلامی چیزی باقی نماند؛ عنوان نمود: نمایندگان انقلابی در میدان هستند، زیرا نیروهای انقلابی کنش گر فعال می باشند.

کد خبرنگار: ۹۶۰۱۲۰۰
کد عکاس: ۹۴۰۱۳۰۰

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image