55555

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ مولانا مصطفی قربانی، مدیر حوزه علمیه سنت نبوی(ص)، دوم تیرماه، هم زمان با روز قدس، در خطبه های نماز جمعه اهل سنت در مسجد جامع نور، اظهار کرد: قدس بهترین عاملی است که می تواند محور اتحاد مسلمانان قرار بگیرد و اگر همه گروه های جهادی و دولت های اسلامی با محوریت قدس، با یکدیگر متحد شوند و یک ارتش قوی برای جهان اسلام درست کنند، حتی آمریکا و اروپا نیز توان جنگیدن با مسلمانان را نخواهند داشت.
مولانا قربانی گفت: متاسفانه امروز ماهواره در اکثر خانه ها وجود دارد، تلگرام و سایر شبکه اجتماعی نیز در اختیار دشمنان اسلام است و مشغول فرهنگ سازی برای ما هستند.
وی با بیان اینکه متاسفانه نگاه و توجه برخی از هم میهنان و مفتی های اهل سنت ایران، به رسانه های غربی است و دیدگاه های آن رسانه ها را توجیه می کنند، تصریح کرد: دیدگاه و موضع رسمی جامعه و علمای اهل سنت ایران، همان چیزی است که در خطبه های نماز جمعه های اهل سنت بیان می شود.

مسئله قدس، مسئله تمام ملت ها و گروه های اسلامی است
مدیر حوزه علمیه سنت نبوی(ص) حضرت امام(ره) اذعان کرد: مسئله قدس، فقط دغدغه جمهوری اسلامی یا یک گروه خاص نیست بلکه برای تمام ملت ها و گروه های اسلامی مهم است.
مولانا قربانی خاطرنشان کرد: امروزه در کشورهای مختلف اسلامی، گروه ها و تشکیلات جهادی وجود دارد که مشغول جهاد بر علیه دولت های دست نشانده آمریکا هستند و همه آن ها می گویند هدف ما این است که اسرائیل را از بین ببریم.
مدیر حوزه علمیه سنت نبوی(ص) حضرت امام(ره) یادآور شد: بدون استثناء، تمام گروه ها و دولت های اسلامی جهان می گویند هدف و دغدغه ما این است که چرا فلسطین و قدس مورد استعمار دشمنان قرار گرفته است.
وی اذعان کرد: حضرت امام خمینی(ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، در ابتدای انقلاب گفت: اگر تمام مسلمان ها با یکدیگر متحد شوند و هر نفر یک سطل آب روی اسرائیل بریزند، اسرائیل محو خواهد شد.
مولانا قربانی ابراز کرد: صهیونیسم جهانی برای رسیدن به اهداف خود دست به هر کاری می زند و مردم مسلمان فلسطین را قتل عام می کند.
مدیر حوزه علمیه سنت نبوی(ص) حضرت امام(ره)، اظهار کرد: تمام تشکیلات حکومت های اسلامی و گروه های جهادی از جمله القائده و طالبان و … می گویند هدف ما این است که با صهیونیسم جهانی و آمریکا بجنگیم زیرا حضرت امام خمینی(ره)، آمریکا را شیطان بزرگ معرفی کرد.

فرقه فرقه شدن مسلمانان توسط منافقان
وی با بیان اینکه متاسفانه امروزه امت اسلامی، جدا جدا و گروه گروه شده اند و بین هر دو گروه از آنان، اختلافاتی وجود دارد، عنوان کرد: این اختلافات مانند همان اختلافاتی است که در زمان حضرت عثمان ذوالنورین(رض) وجود داشت؛ به عنوان مثال در آن زمان عده ای از مسلمانان که در واقع همان خوارج و منافقین بودند بر علیه خلیفه مسلمین، توطئه و حضرت عثمان(رض) را شهید کردند، همچنین در داخل حکومت اسلامی تفرقه انداختند.
مولانا قربانی ادامه داد: منافقان در جنگ جمل و جنگ صفین نیز بین دو گروه صحابه پیامبر(ص) اختلاف انداختند؛ در یک سو اُم المومنین حضرت عایشه(رض) و طلحه و زبیر بودند و در طرف دیگر حضرت علی بن ابی طالب خلیفه مسلمین و داماد پیامبر(ص) قرار داشتند، در این جنگ برخی از صحابه های پیامبر از هر دو گروه شهید شدند و همه این ها به خاطر اختلافی بود که منافقین در بین صحابه پیغمبر انداختند.
مدیر حوزه علمیه سنت نبوی(ص) حضرت امام(ره) با بیان اینکه اکنون نیز منافقین در تمام دولت ها و گروه های اسلامی وجود دارند و مشغول اختلاف افکنی هستند، تصریح کرد: منافقان، ما مسلمانان را فرقه فرقه و گروه گروه کرده اند.

قدس؛ نقطه عطف همه مسلمانان جهان
مولانا قربانی با بیان اینکه قدس نقطه عطف همه مسلمانان جهان است، گفت: اگر همه گروه های جهادی و دولت های اسلامی با محوریت قدس با یکدیگر متحد و یکی شوند و یک ارتش قوی برای جهان اسلام درست کنند حتی آمریکا و اروپا نیز توان جنگیدن با مسلمانان را نخواهند داشت.
وی ادامه داد: این ارتش پیروز می شود زیرا جوان مسلمان، عقیده دارد که اگر در مقابل صهیونیسم جهانی و آمریکا و دولت های اروپایی، بمب به شکم خود ببندد و خود را منفجر کند، شهید می شود و این کار را از روی میل و با عقیده انجام می دهد.
وی یادآور شد: تروریستی که خود را داخل مسجد، منفجر می کند، هیچ توجیه شرعی ندارد و آمریکا و اسرائیل این دو موضوع را خِلط کرده اند تا وجهه مسلمانان را خراب کنند.

برگزاری عید فطر توسط همه امت اسلام در یک روز واحد
مدیر حوزه علمیه سنت نبوی(ص) حضرت امام(ره) تاکید کرد: خط قرمز مسلمانان، قدس شریف، مکه و کعبه و مدینه منوره است.
مولانا قربانی با بیان اینکه عید سعید فطر و عید قربان، مانور امت اسلامی است، عنوان کرد: بسیار خوب می شود اگر همه امت اسلامی از جمله شیعه، سنی، شافعی، مالکی، حنبلی، سلفی، صوفی، تبلیغی و … عید سعید فطر را در یک روز برگزار کنند.
وی با بیان اینکه اگر مسلمانان متحد شوند به راحتی می توانند اسرائیل و آمریکا را شکست دهند اذعان کرد: اگر تمام کشورهای عضو ناتو و اسرائیل و آمریکا در یک طرف قرار داشته باشند و در سوی دیگر کل گروه های جهادی و کل حکومت های اسلامی، ارتش مشترک تشکیل دهند، یقیناً آمریکا و بقیه، توان مبارزه با ملت مسلمان را نخواهند داشت.
مدیر حوزه علمیه سنت نبوی(ص) حضرت امام(ره) خاطرنشان کرد: تا زمانی که مسلمین، خلیفه و امیر مشخصی داشتند هیچ حکومتی توان جنگ با آن ها را نداشت؛ در زمان پیامبر(ص) خود ایشان و بعد از پیامبر(ص)، حضرت ابوبکر، حضرت عمر و حضرت علی(ع) و بعد خلفای بنی امیه و بنی عباس و امپراتوری عثمانی، خلیفه مسلمین بودند اما از زمانی که سرزمین مسلمین به چند کشور کوچک از جمله ایران و افغانستان و پاکستان و… تبدیل شد و امیرها و رئیس جمهورها و والی های مختلفی بر هر یک از این کشورها حاکم شدند، امت اسلامی پریشان شد.

موفقیت جمهوری اسلامی مرهون داشتن رهبری واحد است
مولانا قربانی با بیان اینکه ما زمانی موفق خواهیم شد که در هر حکومتی یک امیر مشخص گردد، یادآور شد: موفقیت امروز جمهوری اسلامی ایران نیز ناشی از همین است که امیر آن، یعنی حضرت آیت الله خامنه ای، مقام معظم رهبری، مشخص است.
وی ادامه داد: امروز همه ملت ایران از شیعه گرفته تا سنی و فارس و بلوچ و کرد و ترکمن، زیر یک پرچم و یک سیاست اداره می شوند اما مردم افغانستان پارچه پارچه شده اند.
مولانا قربانی با بیان اینکه دولت افغانستان در کشور خود بمب گذاری می کند، تصریح کرد: دولت افغانستان به خاطر منافع سیاسی خود، در ماه رمضان بسیاری از مردم افغانستان را قتل عام کرد در حالی که اگر افغانستان، امیر و خلیفه داشت این اتفاقات رخ نمی داد.
مدیر حوزه علمیه سنت نبوی(ص) حضرت امام(ره) ابراز کرد: علت موفقیت اهل سنت ایران و اینکه نسبت به اهل سنت کشورهای دیگر بهتر عمل می کند این است که یک رهبر مذهبی مشخص به نام شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید دارد.

لزوم انتخاب یک خلیفه برای کل جهان اسلام
مولانا قربانی اظهار کرد: زمانی مسلمانان جهان دارای یک حکومت اسلامی موفق و قدرتمند خواهند شد که هر یک از دولت های اسلامی، یک امیر مشخص داشته باشند و همچنین یک خلیفه برای کل جهان اسلام مشخص شود.
وی با بیان اینکه آن خلیفه باید نقطه عطف همه مسلمین باشد، افزود: سپس باید کل ارتش های جهان اسلام را یکی کنند، گروه ها هم به این ارتش ملحق شوند و اختلافات کنار گذاشته شود.
مدیر حوزه علمیه سنت نبوی(ص) حضرت امام(ره) در پایان تاکید کرد: قدس بهترین عاملی است که می تواند محور اتحاد مسلمانان قرار بگیرد.

کد خبرنگار: ۹۴۰۱۱۴۳
کد عکاس: ۹۶۰۱۱۹۱

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image