333

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ دکتر حمید گرمابی، نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی، در جلسه تکریم خیرین سلامت که در سالن دیالیز دانشکده علوم پزشکی نیشابور برگزار شد، گفت: شاخص های سلامت یکی از مقوله های توسعه یافتگی کشورها است.
وی اظهار کرد: توجه به مقوله بهداشت و درمان، نقش مهمی را در سیاست گذاری های دولت برای بخش عمومی جوامع پیشرفته ایفا می کند و در واقع شاخص های سلامت یکی از مقوله های توسعه یافتگی کشورها محسوب می شود.
این استاد دانشگاه افزود: قبل از اجرای طرح تحول سلامت، هزینه های سلامت بر کیفیت زندگی اقشار کم درآمد تاثیر بیشتری داشت و بیماران و همراهان آنان در زمان بیماری، در برخی از موارد برای پرداخت هزینه‌های سلامتی با مشکل مواجه می شدند.
وی با اشاره به اجرای طرح تحول سلامت توسط دولت یازدهم خاطرنشان کرد: دولت تدبیر و امید، طرح مذکور را با هدف کاهش هزینه‌های درمانی مردم، افزایش دسترسی به خدمات سلامت و نیز بهبود کیفیت خدمات سلامت در بخش دولتی آغاز کرد و امروز با گذشت سه سال از این طرح، به نتایج خیلی مهمی دست یافته که میزان بالای رضایت مردم، نشان دهنده موفق بودن طرح است.
دکتر گرمابی ضمن تشکر از رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور، اضافه کرد: در سال هایی که از نظر اعتبارات، اکثر ادارات دولتی مشکل مالی داشتند، دانشکده علوم پزشکی کارکرد بالایی در توسعه سلامت شهرستان نیشابور و فیروزه داشت که قابل تحسین است.
وی بیان کرد: آمار خدمات ارائه شده در مجموعه تحت پوشش دانشکده علوم پزشکی، نشان دهنده پیشرفت خیلی خوبی در حوزه سلامت طی سه سال گذشته است، ضمن اینکه در برخی از خدمات، رشد ۱۰ برابری دیده می شود که نشان دهنده استفاده بهینه از امکانات و تجهیزات است.

کد خبرنگار :۹۵۰۱۱۷۳

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image