IMG_3627 copy

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ مولوی سید ابراهیم فاضلی، در خطبه های نماز جمعه اهل تسنن که در مسجد حنفیه برگزار شد با تاکید بر اینکه دشمنان درصدد حذف روز قدس از ذهن مسلمانان هستند، گفت: فعالیت های ضد اسلامی، بنا به دستور استکبار، توسط گروهک های تروریستی صورت می گیرد.
وی به حادثه تروریستی مجلس شورای اسلامی و حرم امام خمینی(ره) اشاره کرد و افزود: گروهک های تروریستی در کشورهایی مانند افغانستان، مرد و زن و پیر و جوان را می کشند و به هیچکس رحم نمی کنند.

ایجاد تفرقه بین مسلمانان به منظور فراموش شدن روز قدس 
وی با بیان اینکه بین داعش و اسرائیل، فاصله چندانی نیست، گفت: همه این جنایات به خاطر این است که ما قضیه فلسطین و قدس را فراموش کنیم و با درگیری داخلی، متفرق شویم.
وی با بیان اینکه استکبار جهانی قصد دارد در کشورهای اسلامی حضور داشته باشد، گفت: دشمنان، این مسائل را به وجود می آوردند تا میلیاردها دلار اسلحه خود را به عربستان و مصر و امارات بفروشند.
وی با تاکید چندباره بر این موضوع که دشمن به دنبال این است که قدس و فلسطین فراموش شود، افزود: تمام علما فتوا می دهند که هرچیزی را می توانیم فراموش کنیم جز قدس و بیت المقدس.
مولوی فاضلی ادامه داد: بیت المقدس یک سرزمین عادی نیست اما دشمنان ما می خواهند آن را در ذهن مسلمانان، کمرنگ کنند.
وی با بیان اینکه کسانی که کتاب های تورات را مطالعه کرده اند دریافته اند که یهود، هیچ ارزشی برای تملک بر بیت المقدس قائل نیست، اظهار کرد: یهود، بیت المقدس را حق تاریخی خود می داند و این سرزمین تنها برای ما مسلمانان اهمیت و قداست دارد‌.
وی با بیان اینکه قبله اول ما بیت المقدس بوده است، گفت: زمانی که پیامبر(ص) به معراج رفتند، به ایشان وحی شد که روی خود را به سمت مسجد الاقصی برگرداند.

اشغال بیت المقدس، اشغال مسجدالحرام است
مولوی فاضلی با تاکید بر اینکه قدس ارزش های زیادی دارد، عنوان کرد: زمانی که رسول خدا(ص) قصد رفتن به آسمان ها را دارد خداوند می فرماید از بیت المقدس برود.
وی با اشاره به اینکه خداوند به مسلمانان نشان داده که بین این دو قبله ارتباط وجود دارد، تصریح کرد: بی احترامی و اشغال بیت المقدس، اشغال مسجدالحرام است.
وی، قدس را سرزمین پیامبران(ص) توصیف کرد و افزود: مشرکان آمدند و قبله دوم ما را گرفتند؛ حال راه علاج این است که همه ما متحد شویم و اسرائیل را نابود کنیم.
مولوی فاضلی تنها راه باقی برای مبارزه با اسرائیل را جهاد دانست و گفت: ما جهاد را فراموش نمی کنیم چراکه جهاد، عزت اسلام است و قومی که این توصیه الهی را ترک کند، خداوند آن قوم را ذلیل می کند.

کدخبرنگار: ۹۴۰۱۱۳۰

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image