111

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ سعید جلیلی، نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی، جمعه دوم تیرماه در جمع راهپیمایان روز قدس در حرم مطهر امام رضا(ع) با اشاره به اینکه ملت های مختلف، از حرکت انقلابی ملت ایران الهام گرفته اند، گفت: مردم ما در کنار تمام باورهای قرآنی، امروز تجربیاتی را بر مبنای این باورها دارند که الهام بخش دیگران است.
وی با بیان اینکه امام خمینی(ره) روز قدس را روز جهان اسلام می دانست، اظهار کرد:  باید دید در جهان امروز چه مناسباتی حاکم است که روز قدس اینگونه اهمیت پیدا می کند و امام آن را روز مستضعفین جهان می نامد.

جهان، درگیر مناسبات ظالمانه است
نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه جهان، درگیر مناسبات ظالمانه است، عنوان کرد: از سال ۱۹۴۵ و پایان جنگ جهانی دوم، قدرت های آن زمان مناسباتی را تعریف کردند که آن مناسبات ظالمانه، کماکان حاکم است.
وی با انحصار طلب خواندن جریان حاکم بر جهان و نظام سلطه خاطرنشان کرد: جریان سلطه به صراحت بیان می کند که چند قدرت می تواند امتیازاتی داشته باشند که دیگران حق داشتن آن را ندارند و ابایی از گفتن این حرف ندارند.
جلیلی ادامه داد: جریان سلطه می گوید؛ مناسبات جهانی باید توسط ما تعیین شود در حالی که باید از آن ها سئوال کرد چرا و با چه منطقی باید شما از حق وتو و سلاح نامشروع هسته ای برخوردار باشید؟

رژیم صهیونیستی؛ سمبل و نماد مناسبات ظالمانه
نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی، نظام سلطه را دارای منطق استکباری قدیمی خواند و تصریح کرد: منطق استکباری کهنه می گوید فلان کار را می کنیم تنها به این دلیل که زور و قدرت بیشتری داریم.
وی اضافه کرد: همین رئیس جمهور سابق آمریکا که عده ای از او تلقی باهوش و باادب داشتند، در سند امنیت ملی ایالات متحده بیان می کند که باید رهبری آمریکا را برای صد سال آینده، در جهان حفظ کرد.
جلیلی افزود: در چنین مناسباتی بود که در سال ۱۹۴۵ و بعد از جنگ جهانی دوم، رژیم نامولودی به اسم اسرائیل متولد شد.
وی رژیم صهیونیستی را حاصل مناسبات ظالمانه قدرت های سلطه گر دانست و گفت: با چنین انحصاراتی بود که روند تجاوزات اسرائیل شیوع یافت و هر سال سرزمین های اشغالی خود را افزایش داد و سرزمین های جدید اسلامی را به خودش الحاق کرد.
جلیلی ادامه داد: رژیم صهیونیستی مولود چنین مناسبات غلط و سمبل و نماد آن است.

سربرآوردن جمهوری اسلامی در مقابل مناسبات ظالمانه جهان
نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی با اشاره به سربرآوردن جمهوری اسلامی در مقابل این مناسبات ظالمانه، افزود: ملت ما یک شجره طیبه است که قدرت الهام بخش آن نه تنها خرمشهر را آزاد می کند بلکه جنوب لبنان را نیز آزاد می نماید.
وی افزود: جریان سلطه  می بیند که حزب الله شیعه در جنگ ۳۳ روزه و حماس در جنگ ۲۲ روزه با الهام از حرکت انقلابی جریان انقلاب اسلامی، مقابل او می ایستند.

استفاده از اسلام تکفیری، برای ایجاد انحراف در مبارزه
سعید جلیلی روز قدس را نه یک روز نمادین بلکه یک حقیقت دانست و اظهار کرد: ملت ما در کنار تمام باورهای قرآنی، امروز تجربیاتی را بر مبنای این باورها دارد که الهام بخش سایر ملت ها است.
وی با یادآوری شکست های دشمن در میدان مبارزه، تلاش دشمن را معطوف به ایجاد انحراف در مبارزه معرفی کرد و گفت: آن ها دریافته اند که با زور و جنگ افزار نمی توانند بر این کشور پیروز شوند پس به همین دلیل تلاش می کنند تا در مبارزه و سمت و سوی آن، انحراف بوجود آورند.
جلیلی با بیان اینکه نظام سلطه در عرصه انحراف از مبارزه شکست خورد و امروز مدل جدیدی را دنبال می کند، اظهار کرد: حال که رژیم سلطه از مسئله انحراف در مبارزه ناامید است به دنبال انصراف از مبارزه است.
وی افزود: انصراف از مبارزه به این معناست که دشمن می خواهد هزینه های مبارزه را زیاد نشان دهد و موفقیت ها و دستاوردهای آن را کم و ناچیز جلوه دهد.
وی اضافه کرد: رژیم سلطه درصدد است با اسلام تکفیری، انحراف در مبارزه و با اسلام لیبرالی، انصراف در مبارزه را ایجاد کند.
وی با اشاره به شیوه های تلاش دشمن برای انصراف دادن ملت از مبارزه گفت: آن ها می خواهند در عین اینکه دستاوردهای شگفت انگیز انقلابی گری را بپوشانند و هزینه های آن را زیاد نشان دهند، برای سازش کاری، دستاوردهای موهوم، دست و پا کنند و هزینه های سنگین آن را مخفی نمایند.

حمله موشکی سپاه به مواضع داعش؛ نشانه ای کوچک از قدرت ملت ایران
جلیلی، مبارزه ملت با نظام سلطه را مبارزه جنود عقل با جنود جهل معرفی کرد و افزود: ملت ما نمی پذیرد که عده ای، قراردادهای تسلیحاتی با عقب افتاده ترین کشورها ببندند و بعد برای قدرت موشکی ما شاخ و شانه بکشند.
وی حمله موشکی سپاه به مواضع داعش در دیرالزور را نشانه ای کوچک از قدرت ملت دانست و اظهار کرد: مردم ما می دانند که کسی امنیت را به آن ها هدیه نخواهد داد، به همین خاطر نمی پذیرند که عده ای با شعار امنیت و صلح، آنچه ضامن امنیت و اقتدار است را تضعیف کنند.
وی در پایان عنوان کرد: ملت ما نمی پذیرد که عده ای درون دستاوردهای هسته ای، بتون بریزند و همزمان، تحریم های جدید در سنای آمریکا به تصویب برسد.

کدخبرنگار: ۹۵۰۱۱۶۱

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image