photo_2016-10-14_19-00-46

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ حجت الاسلام سید کاظم طباطبایی، خطیب جمعه کاشمر در خطبه‌های عبادی سیاسی با تقدیر از حضور پرشور مردم روزه‌دار کاشمر در راهپیمایی روز جهانی قدس، با اشاره به اینکه اقدامات خصمانه این غده سرطانی که جهان اسلام و عرب را به هم ریخته آثار بدی دارد، افزود: از زمانی که مستکبران، اسرائیل را با اهداف شوم خود در بین مسلمانان به زور غالب کردند، سرزمین‌های فلسطین را به اشغال خود درآوردند.
وی با بیان اینکه دشمن اصلی پیامبر؛ اسرائیل، یهود و صهیونیست‌ها هستند و مردم با حضور پرشور خود در این روز، دل امام زمان را شاد کردند، اظهار داشت: شما در این روز از اسلام و مسلمانان حمایت کرده‌اید.
طباطبایی آمریکا را عامل همه شرارت‌ها و بدبختی‌های منطقه دانست و اظهار کرد: راهپیمایی روز قدس یادگار امام راحل است، شرکت مردم در این روز تنها دفاع از یک ملت مظلوم نیست بلکه حرکتی همگانی در برابر نظام سلطه است.
وی بابیان اینکه راهپیمایی امروز بسیار مهم است و نباید آن را دست‌کم گرفت، تصریح کرد: حضور مردم در این روز مبارزه‌ای جدی در برابر زورگویان اسلام است.

به زودی دست تجاوزگران کوتاه خواهد شد
خطیب جمعه کاشمر قدس را مربوط به اسلام و مسلمین دانست و اظهار کرد: شما در این روز از ملت بی‌دفاع و بی‌گناه که آواره شدند و سرزمین آن‌ها به دست دشمن افتاده دفاع نمودید و از ستمگر اظهار تنفر کردید.
وی آمریکا و اسرائیل را دشمن قرآن و خداوند دانست و افزود: بدون شک روزی قدس از دست بیگانگان آزاد و در آن مکان همه مسلمانان اقامه نماز خواهند کرد و دست تجاوزگر کوتاه خواهد شد.
وی با اشاره به چهره یهود ستیزه‌گر که امروز در ترکیب صهیونیست‌ها جلوه گری می‌کند اذعان داشت: از نگاه قرآن یهود، چهره و عنصری تجاوزگر، دشمن خدا، دروغ‌گو، نژادپرست، بی‌رحم و ستم گر معرفی شده است و در سوره بقره آیه ۷۴ خطاب به این افراد می‌فرماید؛ قلب‌های شما از لحاظ قضاوت و بی‌رحمی مانند سنگ سخت است.
طباطبایی با اعلام اینکه یهود خود را نژادی برتر و فرزند خدا می‌دانند و به همین خاطر ادعای ریاست را دارند، بیان کرد: قرآن کریم یهود را سرسخت‌ترین و بدترین دشمن قرآن و مسلمین معرفی می‌کند.
وی با اشاره به اینکه در آیه ۸۲ سوره مائده آمده که شدیدترین و سرسخت‌ترین دشمن برای اهل ایمان، یهود هستند که امروز اسرائیل و صهیونیست‌ها نمادی از این دشمنی با قرآن و مسلمانان هستند، افزود: این نطفه نامشروع اسرائیل و رژیم جعلی توسط انگلیسی‌ها در قلب سرزمین‌های اسلامی کاشته شده است.

دشمن را باور نکنیم؛ شکست خورده‌ایم
خطیب جمعه کاشمر در ادامه با بیان اینکه پس از انگلیس، آمریکائی‌ها آن‌ها را تثبیت و تقویت کردند؛ منافع آمریکا با حضور آن‌ها در سرزمین‌های اسلامی گره‌ خورده بود، عنوان نمود: امروز حیات سیاسی آمریکا به بقای اسرائیل گره خورده به‌طوری‌که اگر همه ملت‌های مسلمان از بین روند، حاضر نیست دست از حمایت اسرائیل بردارد.
وی با اعلام اینکه ما به‌عنوان مسلمان انقلابی اگر به این حقیقت نرسیم و دشمن را باور نکنیم شکست خورده‌ایم، اظهار کرد: گرفتاری‌هایی که برای جهان اسلام به وجود آمد؛ ریشه‌های بسیاری دارد، اما به مهم‌ترین آن‌ که اتحاد مسلمانان است، توجه نکردیم.

برخی سران کشورهای اسلامی؛ موجب تقویت اسرائیل شده اند
طباطبایی با اشاره به اینکه خیانت برخی از سران کشورهای عربی و به‌ اصطلاح اسلامی موجب تقویت اسرائیل شده و به آن کمک کردند، گفت: عامل اصلی این گرفتاری‌ها که توسط اسرائیل برای کشورهای مسلمان به وجود آمده آمریکا است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به در پیش بودن روز عید سعید فطر اشاره کرد و گفت: نباید از اهمیت عید سعید فطر غافل شد، به‌طوری‌که در صحیفه سجادیه امام سجاد(ع) می‌فرمایند، عید سعید فطر کمتر از قدر نیست.
وی با بیان اینکه عید فطر تا حدی ارزشمند بوده و فضیلت دارد که اگر در شب‌های قدر و ماه رمضان کوتاهی کرده باشیم در عید فطر جبران می‌شود، گفت: مسلمانان حضور در دعا، نماز و مناجات را در این روز مدنظر داشته باشند.
طباطبایی همچنین به هفتم تیرماه سالروز شهادت آیت‌الله بهشتی و ۷۲ تن از یاران امام راحل اشاره کرد و افزود: باید از زحمت‌های قوه قضائیه به‌رغم مشکلاتی که دارند تقدیر و تشکر کرد.
وی همچنین با تقدیر از سپاه مقتدر و توانمند به خاطر پرتاب موشک موفق و دقیق به فاصله ۶۵۰ کیلومتر، اظهار داشت: با این حرکت شمشیر امیرالمؤمنین بر فرق این کج فهمان و خوارج روزگار فرود آمد و همه را به درک واصل کرد.

در آمریکا عدالت و انصاف حاکم نیست
خطیب جمعه کاشمر ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید طهرانی مقدم مغز متفکر و طراح موشکی ایران، عنوان کرد: اکنون در غرب، آمریکا و کشورهایی که ادعای حقوق بشر و دموکراسی دارند منطق، عدالت و انصاف حاکم نیست.
وی با اشاره به بدقولی ها در تحریم‌های جدید علیه ملت ایران بیان کرد: سیاستمداران کند ذهن، فرد جسور و بی سرپایی را سلاح داده و به داخل مجلس که قلب ملت ایران است، فرستاده تا به این ملت اهانت کند.
وی با اشاره به اینکه در برابر اینگونه افراد باید توان دفاعی خود را افزایش دهیم، بیان کرد: اگر مدافعین حرم نبودند امروز باید با دشمن در درب خانه‌های خود می‌جنگیدیم.

باید از قدرت موشکی و دفاعی سپاه و ارتش با همه وجود دفاع کرد
خطیب جمعه کاشمر اظهار داشت: حوادث اخیر، فریب کسانی است که ما را دعوت به مذاکره و صلح می‌کنند؛ اما ما باید از قدرت موشکی و دفاعی سپاه و ارتش با همه وجود دفاع کنیم.
وی با بیان اینکه اگر دشمنان اصلاح و پشیمان نشوند، کاخ‌های شیشه‌ای را بر فرق آن‌ها خراب خواهیم کرد، عنوان نمود: آثار پشیمانی دشمنان از اقدامی که در مجلس شورای اسلامی و حرم مطهر حضرت امام(ره) انجام داده‌اند به وضوح دیده می‌شود.
خطیب جمعه کاشمر با اعلام اینکه ضربات سهمگینی توسط سپاه پاسداران به گروه تروریستی داعش وارد شده است، خاطرنشان کرد: دشمنان بدانند در مقابل هرگونه عکس‌العملی علیه ملت جواب کوبنده‌ای خواهیم داد.

کد خبرنگار: ۹۴۰۱۱۴۶

 

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image