قدس

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ اقشار مختلف مردم شهرستان تایباد، در آخرین جمعه از ماه مبارک رمضان با برپایی راهپیمایی، فریاد مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سردادند.
بنا براین گزارش، راهپیمایی روز قدس در شهرستان تایباد راس ساعت ۱۰:۳۰ دقیقه صبح روز جمعه از میدان وحدت به سمت چهارراه پست این شهر آغاز شد.
حسین شرافتی راد، فرماندار تایباد در حاشیه این مراسم با تجلیل از حضور پر شور مردم این شهرستان در راهپیمایی روز قدس با وجود هوای گرم منطقه، گفت: بی شک یکی از آرمان های مهم انقلاب وحدت مسلمین بوده و امروز این مهم در تمام جهان محقق شده است؛ روز جهانی قدس این را به تمام جهان ثابت کرده است.
وی افزود: امروز اگر مردم فلسطین با سنگ به مقابله با اسرائیل می روند، این حرکت یعنی انقلاب اسلامی به تمام جهان صادر شده است.

حمایت واقعی ایران از فلسطینیان
در ادامه مولوی توکلی، امام جمعه اهل سنت در جمع پر شور مردم در راهپیمایی روز قدس بیان کرد: امروز ملت فلسطین در زیر چکمه های اسرائیل له می شود اما ملت ایران حمایت واقعی از آنان را مدنظر دارد.
اقشار مختلف شرکت کننده در آئین راهپیمایی روز جهانی قدس در تایباد با سردادن شعار مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا بار دیگر خشم و انزجار خود را نسبت به استکبار جهانی و اسرائیل غاصب به نمایش گذاشتند.
امام خمینی(ره) در ۱۶ مرداد ۱۳۵۸ در اقدامی هوشمندانه آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را به عنوان روز جهانی قدس نامگذاری کردند و این روز را بعنوان روز مقابله مستضعفان با مستکبران دانستند و از مسلمانان جهان خواستند که در این روز همبستگی خود را برای حمایت از حقوق قانونی مردم فلسطین به نمایش بگذارند.

کد خبرنگار: ۹۶۰۱۲۰۳

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image