258261_544

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ مسعود قوی، کارگزار بازار بورس، در خصوص علت کاهش قیمت سهام پدیده، اظهار کرد: کاهش قیمت سهام علت های زیادی دارد که تمام شدن صبر سهامداران یکی از این علت هاست.
وی افزود: شرکت پدیده به دلیل اینکه برای مدتی ساخت و ساز نداشت و سودی از محل سهام به سهامداران تعلق نگرفت، باعث سر رفتن صبر سهامداران شد.
وی ادامه داد: کاهش قیمت سهام پدیده بیشتر از اینکه عقلانی باشد احساسی است و سهامداران پدیده به دنبال نقد کردن پولشان هستند تا کسب سود.
قوی با اشاره به اینکه عدم معامله و یا کم شدن معامله سهام، فقط مختص سهامداران پدیده نیست، افزود: بازار سرمایه با ریسک های زیادی مواجه است که سهامداران حال حاضر در بازار بورس نیز با کاهش قیمت سهام رو به رو هستند و این امر فقط مختص پدیده نیست.

تاثیر بازار ساخت و ساز بر قیمت سهام
وی ادامه داد: همچنین رکود بازار ساخت و ساز در کشور نیز یکی دیگر از علت های کاهش قیمت سهام پدیده به شمار می رود.
این کارشناس بازار بورس در خصوص اینکه آیا کشف قیمت سهام پدیده برای سهامداران پدیده مفید است، اظهار کرد: به عقیده من درشرایط کنونی، کشف قیمت با توجه به مدت زمانی که پول سهامداران بلوکه شده، نمی تواند نظر سهامداران را جلب کند، مگر اینکه سهام از سوی یک گروه یا مجموعه حمایت شود که این موضوع نیز کوتاه مدت است.
قوی در پایان با بیان اینکه در حوزه سرمایه گذاری، دیدگاه کوتاه مدت جواب نمی دهد، تصریح کرد: پدیده شرایط خاصی داشت و همین شرایط باعث شد که صبر سهامداران تمام شود اما با توجه به اقداماتی که در دولت جدید در حوزه ساخت و ساز و همچنین مسکن در حال انجام است به طور حتم سهامداران پدیده نیز با صبر می توانند به سود قابل قبولی برسند.

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image