photo_۲۰۱۷-۰۱-۱۶_۱۳-۵۵-۳۴

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ احمد ابراهیمی هنرمند گرافیست در نشست تخصصی علاقه مندان به گرافیک در محل حوزه هنری مشهد گفت: خلاقیت تنها جور دیگر دیدن نیست بلکه تولید از هیچ است؛ خلاقیت محدود به کادر نیست و به اشتراک گذاشتن تجربه های روزمره در این مساله بسیار اهمیت دارد.
وی با طرح سوال چرا خلاقیت گرافیکی در ایران پذیرفته نمی شود، افزود: اگر هنر اصولی داشته باشد، هنرمندان ایرانی تمام آن چهارچوب را رعایت می کند، اما به ما هنرمند نمیگویند اما گرافیست های خارج از ایران به دلیل فعالیت آزادانه تر هنرمند گرافیکی نامیده می شوند.
ابراهیمی با معرفی پنج تن از گرافیستهای برتر در سال ۲۰۱۶ اظهار داشت: الکس سنتر، کلی اندرسون، کریک وارد، فران شیمیرو و لارن هوم از بین ۵۰ گرافیست برتر انتخاب شدند که با بررسی آثار آنها در وجود عنصر خلاقیت به این نتیجه می رسیم که ایده ی تمام طرحهای آنها از زندگی کاملا معمولی نشات گرفته شده است.

نبود ایده در طرح ها باعث از بین رفتن خلاقیت شده است
وی در ادامه خاطرنشان کرد: همین امر باعث بروز خلاقیت در آثار آنها شده است؛ با دیدن روزمرگی های بسیار ساده در ایده هایشان و عدم وجود آن در بین گرافیستهای ایرانی، می توان به این نتیجه رسید که شکاف عمیقی بین جایی که هستیم و آن چیزی که دوست داریم باشیم وجود دارد.
هنرمند گرافیست تصریح کرد: نداشتن ایده در طرح ها باعث می شود، نتوانیم خلاقیتی که برگرفته از زندگی روزمره ما است را بروز دهیم.
احمد ابراهیمی در پایان عنوان نمود: دور بودن ما از سایر هنرها و نداشتن یک ایده واقعی از دیگر عواملی است که باعث عدم بروز خلاقیت می شود.

کد خبرنگار: ۹۶۰۱۱۸۱

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image