photo_2017-06-22_08-09-24

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ حمزه واقعی در جلسه معارفه جهت سردبیری ارشد شبکه بین المللی اجتهاد در نقش رسانه گفت: رسانه از دید افراد فعال در آن مجموعه یک بستر عمومی، جهانی شدن و پیدا کردن مسائل ملی و بین اللملی است؛ همه چیز از رسانه شروع میشود و از رسانه ختم میشود.
سردبیر شبکه بین‌المللی اجتهاد در خصوص دو موضوع مهم فقه و رسانه، اظهار کرد: فقه منشور زندگی و تمامی ساختارهای سیاسی، فرهنگی را در تمامم قلمروها بر عهده دارد، فقهی که قرار است با نگاه کلی نگر شبکه ای، ساختاری و مستقیم با مسائل، نیاز مردم و دولت را مرتفع کند و ظرفیت پاسخگویی بالا و حضور در زمان را نیز داشته باشد.

فقه؛ منشور زندگی مبدا تا مقصد است
وی با بیان اینکه امام خمینی (ره) ارزش دینی را در جامعه گسترش داد، اظهار کرد: ما با نظامی مواجه هستیم که در دنیا ممتاز است، در واقع فقه به تعبیر امام(ره) منشور زندگی از مبدا تا مقصد است و این نگاه در شبکه بین المللی اجتهاد صورت می‌گیرد، در نتیجه با این نگاه و رویکرد؛ بستر ژورنالیستی را فراهم می‌کند.
وی در مورد مولفه های سالم واثر گذار در شبکه ملی اجتهاد افزود: در شبکه ملی اجتهاد ادبیات سورئالیستی سالم واثر گذار وجود دارد که مولفه های آن جهت عرضه مسائل مختلف به فقها است.
مدیر مسئول فرهنگی”نگاه حوزه” گفت: پاسخ گرفتن، طرح سوژه یا سوژه سازی از منظرهای جدید، ایجاد سرخط ها و رسیدن به یک نگاه یا نظریه، همه از مولفه های شبکه اجتهاد است که باید به آن دست پیدا کرد.
واقعیبا اشاره به برنامه جدیدی که کمتر رسانه و خبرگزاری به آن پرداخته است، گفت: میخواهیم در این شبکه از نوعی ابزار که عکاشی(تلفیق عکاسی و نقاشی) استفاده کنیم و این کار فقط در دو یا سه خبرگزاری استفاده شده که آان هم به صورت ناقص انجام شده است.
وی بیان کرد: ژرف نگری، ساده نگری و خوشه نگری باید در بستر منطق قرار گیرند و ادبیات سازی کند تا با استفاده از آن بتوان در برابر جریانات امروزی ایستادگی کرد.
سردبیر جدید شبکه انگلیسی زبان اجتهاد عنوان کرد: دفاع جهت مند با دین، جریان فقهات و فقه در گستره صحیح آن می تواند موضع ضد عمل باشد.

رسانه با نگاه پخته؛ سیال و پویا
حمزه واقعی در مورد بالا بردن رسانه از یک دوره متوسط تصریح کرد: ما باید دوره رسانه متوسط را تعطیل کنیم و به فکر یک نگاه با منشا فکری و نگاه پخته باشیم که سیال و پویا باشد؛ با یک نگاه منسجم محیط پیرامون را در اختیار داشته باشیم تا باعث روزمرگی و یکنواخی نشویم.
وی ابراز کرد: رسانه باید دیده شود، ولی نه به هر قیمتی و تحت هر شرایطی، باید شنیده شود و صدای آن رسا و حرف تازه داشته باشد؛ نگاه خود را با ارتباط فکری به مخاطب عرضه کند، گفتار و برداشت دقیق باشد و علمی پیش رود.
مسئول شبکه اجتهاد در جلسه معارفه سردبیر ارشد شبکه اجتهاد گفت: شبکه اجتهاد به عنوان پلی جهت دستاوردهای فقهی کشور و همچنین برای انتقال مهم‌ترین دستاوردهای تحولات جهان اسلام فراهم شده است.

گفتنی است طی حکمی حمزه واقعی به سردبیری جدید شبکه ملی، فارسی، عربی، انگلیسی اجتهاد منصوب گشت و از اعضاء این جلسه تقدیر به عمل آمد.
شبکه اجتهاد، پایگاه تخصصی اطلاعات و اخبار فقه اسلامی است که در سه نسخه فارسی، عربی و انگلیسی به ساماندهی و جریان‌سازی علمی و اجتماعی در حوزه فقه و علوم وابسته در گستره جهانی می‌پردازد.

کد خبرنگار: ۹۶۰۲۲۰۱

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image