222

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ عباس کاظمی، شهردار قوچان در نشست خبری مشترک شورای اسلامی شهر و شهرداری قوچان که در محل دفتر شورای اسلامی این شهرستان برگزار شد با یادآوری اینکه در حوزه پسماند و تفکیک زباله در شهرداری قوچان تا به امروز کار عملی انجام نشده است، عنوان کرد: سال گذشته قراردادی با هماهنگی استانداری خراسان رضوی با سازمان پسماند مشهد بسته شد.
کاظمی با بیان اینکه طرح جامع پسماند برای سه شهر قوچان، باجگیران و چکنه و روستاهای آن برنامه ریزی شده است، خاطرنشان کرد: این طرح دارای دو قسمت، معدن زباله و تفکیک زباله از مبدأ است که اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیون تومان در سال ۹۵ برای آن به تصویب رسیده است.
وی ادامه داد: سال گذشته اعتباری بالغ بر ۲۵۰ میلیون تومان جهت بازسازی معدن زباله تخصیص یافت که در این زمینه در محل معدن، پنج هزار متر مربع خاک برداری، شش هزار متر فنس کشی، ۴۰ هزار متر مربع محوطه سازی و ساخت ابنیه، ۱۳ هکتار نقشه برداری و خرید کانکس صورت گرفت؛ علاوه بر این، کارهای زیادی در شهرستان قوچان برای معدن زباله انجام شده که مورد توجه شهرهای دیگر نیز قرار گرفته است.
کاظمی بیان کرد: مبلغ ۲۵۰ میلیون تومان اعتبار جهت تفکیک زباله از مبدأ در این طرح تصویب شده که تاکنون تخصیص پیدا نکرده است.
وی افزود:  در طرح جامع پسماند، تمام روستاها و شهرهای اطراف باید در همان معدن، زباله ها را بریزند و خوشبختانه با این طرح تا ۱۵ سال دغدغه دفن زباله نداریم.
شهردار قوچان در پایان با بیان اینکه در بحث ضایعات موفق شدیم المان های خوبی درست کنیم، گفت: مرحله سوم این طرح بازیافت زباله و  مرحله چهارم تولید برق است و مراحل دیگر نیز به ترتیب انجام خواهد شد.

کد خبرنگار: ۹۴۰۲۱۳۴

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image