333

به گزارش ایران نیوزآنلاین؛ علیرضا کاظمی، رئیس اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در جلسه ستاد فرهنگی، اجتماعی مدیریت و ساماندهی آسیب های اجتماعی خراسان رضوی که در این اداره برگزار شد، ضمن گرامیداشت سالروز شهادت دکتر علی شریعتی عنوان کرد: یکی از اولویت های آموزش و پرورش، بحث پیشگیری از آسیب های اجتماعی است که در حوزه تقسیم کار ملی، این تکلیف سنگین برعهده آموزش و پروش گذاشته شده است.
وی با بیان اینکه چهار مجموعه در آموزش و پرورش، درگیر پیشگیری از آسیب های اجتماعی هستند، افزود: مشاور امور جوانان با هشت برنامه، امور بانوان با شش طرح، انجمن اولیا و ‌مربیان با چهار طرح ویژه و اداره آسیب های اجتماعی به عنوان محور این برنامه با ۱۳ طرح و ۲۳ اقدام، این مهم را دنبال می کنند.
وی با اشاره به اینکه در این حوزه حدود ۲۹۰ هزار دانش آموز باید تحت پوشش قرار می گرفتند، عنوان کرد: از این رو برای ۴۴ هزار دانش آموز دختر پایه هشتم و ۴۵ هزار دانش آموز پسر پایه هشتم، با موضوع «مدیریت عواطف و ‌هیجانات» به مدت سه جلسه، کارگاه های آموزشی برگزار شد که در مجموع حدود ۲۷۰ هزار نفرساعت می شود.

پیش بینی ۷۲۰هزار ساعت، کلاس آموزشی کاهش اعتیاد 
کاظمی ادامه داد: همچنین در بحث کاهش اعتیاد نیز باید ۹۹ هزار دانش آموز پایه ششم و ۸۲ هزار دانش آموز پایه نهم تحت آموزش های لازم قرار می گرفتند که در این حوزه نیز با احتساب چهار ساعت کلاس برای هرکدام، ۷۲۰ هزار ساعت کلاس پیش بینی شد.
وی در ادامه با اشاره به برگزاری کارگاه های آموزشی در حوزه طلاق برای دانش آموزان، یادآور شد: در موضوع کاهش طلاق نیز باید حدود ۱۸ هزار دانش آموز که در مدارس و نواحی مختلف شناسایی شده بودند را تحت پوشش قرار می دادیم که در این راستا حدود ۸۰ هزار نفرساعت آموزش ارائه شد.
مدیرکل آموزش و‌ پرورش خراسان رضوی بیان کرد: به طور کلی یک میلیون و ‌۱۰۰ هزار نفرساعت آموزش، تکلیفی بود که در حوزه تقسیم کار ملی برعهده آموزش و پرورش گذاشته شد که بلافاصله روند اجرایی آن آغاز و در قالب حدود ۱۰ هزار کلاس، این کارگاه ها برگزار شد.
وی همچنین یادآور شد: در همین راستا حدود یک هزار و ۳۵۰ مورد بازرسی در هشت محور و شاخص نیز صورت گرفت که حدود ۹۰ درصد برآوردها از ارزیابی های صورت گرفته، مطلوب بوده است.

اجرای طرح ملی نماد در آموزش و پرورش
کاظمی متذکر شد: علاوه بر طرح هدایت، نمایشگاه سیار دایمی و موقت، جشنواره نوجوان سالم و طرح «نماد» که در آموزش و پرورش به عنوان یک طرح ملی دنبال می شود، هفت هزار و ۱۵۲ کارگاه آموزشی نیز برای دانش آموزان، اولیا و همکاران برگزار شد که در این حوزه ۲۴۱ هزار دانش آموز، ۱۷۴ هزار ولی و ‌‌۳۶ هزار همکار، آموزش دیدند.
وی با تاکید براینکه پیشگیری از آسیب های اجتماعی از اولویت های ما به شمار می رود، گفت: برگزاری یک ویدئو کنفرانس با روسای ادارات آموزش و پرورش، مسئولیت ویژه ای که در این زمینه به آن ها داده شد و تهیه محتوای آموزشی، از مهم ترین اقداماتی بود که در همان ابتدا در این راستا صورت گرفت.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی با اشاره به اینکه ۷۵ درصد مدارس مشمول طرح، تحت پوشش قرار گرفتند، ابراز کرد: دانش آموزان و‌ معلمان برتر طرح نیز مورد تقدیر قرار گرفتند.
وی در پایان با تاکید براینکه کلیه اقدامات مذکور با رویکرد توانمندسازی معلمان و مدیران انجام شد، افزود: مهم ترین محور اجرای این طرح، معلمان بودند چراکه آن ها به عنوان کسانی که به صورت مستقیم با آسیب های اجتماعی دانش آموزان مواجه اند، بهترین عامل پیشگیری از آسیب های اجتماعی به شمار می روند.

کد خبرنگار: ۹۵۰۲۱۷۱

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image