photo_۲۰۱۷-۰۶-۱۸_۱۶-۰۴-۰۹

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ حجت الاسلام هادی قابل، فعال مذهبی، حوزوی و شاگرد آیت الله العظمی صانعی گفت: از مشکلات جامعه بشری این است، وقتی دنیا به فردی رو می کند، قبل برخورداری از امکانات شعار های خوبی می دهند اما همین که امکانات در اختیار می گیرند متاسفانه غرق می شوند.
فعال مذهبی و حوزوی افزود: دست اکثر ما انسانها به قدرت و موقعیت نمی رسد تا در آن زمان و جایگاهی که قرار می گیریم، نشان دهیم چه کسی هستیم.
وی با بیان اینکه امیرالمومنین (ع) قدرت را در خود هضم کردند، خاطرنشان کرد: تعداد افراد کمی هستند که دنیا به آن ها رو کرده و دارای جایگاه شده اما آن ها غرق دنیا نمی شوند، زمانی که ما برای چهار روز زندگی در دنیا از حق دوری می کنیم طبیعتاً جامعه رو به باطل می رود.
کارشناس مسائل دینی با تاکید بر اینکه همواره باید دشمن ظلم و ستم گری و یاور مظلومان باشیم، گفت: اگر جامعه علوی این شاخص را برای خود قرار دهد که در مقابل ظلم و ستم بایستد دیگر جامعه فراگرفته از ظلم و ستم را مشاهده نمی کنیم.
فعال مذهبی و حوزوی افزود: در فضای مجازی در مکانی قرار گرفته ایم که شاهد ایجاد شبهه در جوانان هستیم می گویند، شما برای نسل قبل هستید و ما را نمی فهمید.

اطاعت نکردن از ولایت فقیه شرک است
فعال مذهبی و حوزوی اظهار کرد: عالمی در فضای مجازی گفته اگر کسی اطاعت از ولی فقیه نکند مشرک است، در این باب خیلی راحت مشرک و جهنم سازی می کنند؛ گروه های سیاسی ایجاد کرده و ریزش به وجود آوردیم؛ زمانی ید واحده بودیم، اما امروز همه در مقابل یکدیگر می ایستیم.
وی با بیان اینکه ویژگی های ائمه اطهار تصریح کرد: در هنگام عروج خود از دنیا وصیت نامه های داشته که این دست خط ها را در زندگی رسول خدا (ص)، امیرالمومنین (ع) و در وصیت امام صادق(ع) واضح و آشکارا برای مطالعه ثبت شده است.
کارشناس مسائل دینی عنوان کرد: سفارشات امیرالمومنین (ع) در فراز اول نهج البلاغه به فرزندان ارشد خود می باشد، اما در فراز دوم به تمامی کسانی که این وصیت نامه به دست آن ها می رسد، سفارش می کند؛ پس باید اهتمام ورزیده و به ان جامه عمل بپوشانیم.
وی با اشاره به وصیت امام علی(ع) نسبت به دنیا، گفت: بهتر است که از وصیت نامه برداشت سیاسی داشته باشیم؛ انسان همواره باید در طول زندگی خود دشمن ظالم و یاور مظلوم باشد.
حجت الاسلام قابل با بیان و توصیف نهج البلاغه، افزود: حضرت علی(ع) به ما در حفظ وحدت و عدم ایجاد اختلاف در جامعه سفارش و تاکید می کنند.
کارشناس مسائل دینی اضافه کرد: در فرازی دیگر به فرهنگ اجتماعی پرداخته و به مسائل فرهنگی اشاره شده و در آخرین فراز وصیت نامه خطاب به فرزندان و خانواده حضرت؛ موضوع رفتار با قاتل خود را شرح دادند.
حجت الاسلام قابل در پایان عنوان نمود: لغزش ها گاهی تخلف از فرامین الهی است که موجب می شود انسان واجب خدا را انجام ندهد و مرتکب حرام شود.

کدخبرنگار: ۹۴۰۱۱۳۰
کد عکاس: ۹۴۰۱۳۰۰

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image