photo_2016-06-11_10-06-12_1395321105341

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ حجت الاسلام و المسلمین دستجردی، امام جمعه شهرستان قوچان، در خطبه های نماز جمعه این شهرستان که در محل مصلی قبا برگزار شد، با بیان این مطلب که بسیاری از موضوعات در جامعه قوچان روی زمین مانده است که یکی از آن ها ایجاد معنویت در جامعه است، عنوان کرد: مسئولین فرهنگی جامعه ما در این خصوص کم لطفی می کنند؛ جوانان بیایید معنویت را در جامعه نهادینه کنید، این فقط از دست شما بر می آید.
امام جمعه قوچان با طرح این سئوال که چرا با وجود تعداد بالای قاری در شهرستان قوچان، جامعه قاریان نداریم، گفت: با توجه به تعداد بالای قاریان در مراکز قرآن و تدین و توانمندی که در قوچان وجود دارد، از جوانان مومن درخواست دارم که بیایند و این کارها را راه بیندازند و یک جامعه قرآنی ایجاد کنند.
حجت الاسلام دستجردی با بیان اینکه ما موظف هستیم جامعه قرآنی و روشنگری را ایجاد کنیم، اظهار کرد: عده ای در حالیکه در جامعه، چند صدایی و تفرقه ایجاد می کنند، می گویند ما ولایت را قبول داریم، باید به این افراد گفت نه تو ولایت قبول نداری زیرا اگر قبول داشتی در جامعه قوچان چند صدایی ایجاد نمی کردی.
وی تاکید کرد: روشنگری و احکام اسلامی باید به طور جد در شهرستان پیگیری شود و به اصل موضوعات اسلامی پرداخته شود نه فرعیات.
خطیب نماز جمعه قوچان با بیان اینکه پیشرفت، حق طبیعی و مسلم مردم قوچان است، گفت: اگر بنا باشد، پیشرفتی صورت گیرد باید همه یک صدا شوند و با اتحاد، کار انجام گیرد.
حجت الاسلام دستجردی با بیان اینکه دولتمردان و مسئولین، خدمت به مردم را جز اولویت های خودشان قرار دهند، خاطرنشان کرد: رئیس جمهور، در دیدار اخیر با مسئولین، وعده هایی دادند و مسائلی را مطرح کردند و وقتی صحبت های ایشان تمام شد، مقام معظم رهبری فرمودند خیلی از موضوعاتی که شما فرمودید به مسائل دولت بر می گردد.
وی ادامه داد: دولت باید بیاید و تلاش کند ولی در این قضیه باید به شروط هویت ملی که مسلمانی، انقلابی و عمق تاریخ ایران است، توجه شود.
کد خبرنگار: ۹۴۰۲۱۳۴

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image