photo_2016-06-11_10-06-12_1395321105341

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ حجت الاسلام و المسلمین دستجردی، امام جمعه قوچان، در خطبه های نماز جمعه این شهرستان که در محل مصلی قبا برگزار شد، با بیان این مطلب که اگر در داخل کشور وحدت داشته باشیم، مردم فلسطین، به عنوان مظلومین جهان، راحت تر سختی ها را تحمل می کنند، خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری فرمودند “جامعه را دو قطبی نکنید”، جامعه برای رسیدن به اهداف عالی اسلامی و قرار گرفتن زیر چتر ولایت، در حال حرکت است تا مردم به سمت توسعه، پیشرفت و عدالت خواهی بروند، پس معنا ندارد که جامعه را به دو قطب تقسیم کنیم.
حجت الاسلام دستجردی اظهار کرد: بعضی از افراد در جامعه، مسئول نیستند اما متاسفانه برخی مواقع با وجود اینکه مسئولان، آن ها را از خودشان دور می کنند، باز در کنار مسئولان قرار می گیرند و صدای تفرقه از وجودشان بلند می شود؛ بنده در تریبون نماز جمعه اعلام می کنم هر کس بنا باشد در قوچان، بین مردم تفرقه ایجاد کند، مردم با شدیدترین شکل ممکن با او برخورد خواهند کرد.
امام جمعه قوچان با اشاره به عبارت «آتش به اختیار» مقام معظم رهبری، اظهار کرد: ایشان، بسیار زیبا و جالب، برای بچه حزب اللهی ها، خط ولایت را ترسیم کردند و سپس فرمودند طبیعی است که جامعه باید فرمانده داشته باشد و زیر چتر ولایت قرار گیرد.
وی ادامه داد: گاهی غفلت می شود و صدای فرمانده، به سربازانش نمی رسد؛ حال مگر نه اینکه جوانان حزب اللهی کشور، همه افسران جوان این جامعه هستند؛ این افسران جوان وقتی صدای فرمانده شان را نشنیدند، فرمان ولایت صادر شده و گفته شده؛ جوان های عزیز، شما خود آتش به اختیارید.

«آتش به اختیار» به معنای سرخود عمل کردن نیست
حجت الاسلام دستجردی با بیان اینکه «آتش به اختیار» بودن به معنای سرخود عمل کردن و پرخاشگری نیست، عنوان کرد: بچه حزب اللهی هیچ وقت چنین چیزی در قاموسش نیست اما هر کجا مسائل اسلامی رعایت نشود، فریاد ولایت از حلقوم تک تک این جوانان و زنان و مردان خارج می شود.
خطیب نماز جمعه قوچان با بیان اینکه این مقام معظم رهبری است که با منطق و هوشیاری و جامعیت کامل، فرمان را صادر و ارائه طریق می کنند، عنوان کرد: مسلم است که تمام جامعه ما اطاعت پذیر و ولایت پذیر است اما بنا نداریم شخصی عمل شود، آن فردی که در لباس ولایتی می آید و شخصی عمل می کند و فقط می خواهد حرف خودش را به کرسی بنشاند، نمی تواند در جامعه به خوبی عمل کند؛ او مورد تایید ولایت نیست.

کد خبرنگار: ۹۴۰۲۱۳۴

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image