IMG_6385 copy

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ جلسه ی سمن های فعال شهر با حضور امیر شهلا، سید مسعود ریاضی مظلومی و محمدهادی مهدی نیا از نمایندگان لیست امید، برگزار شد.
در این جلسه که با حضور جمعی از نمایندگان سمن های مشهد برگزار شد، هر یک از نمایندگان پویش ها به طرح مطالبات خود پرداختند.
از جمله سازمان های مردم نهاد حاضر در جلسه، کانون زنان حقوقدان سورا بود که نماینده ی آن ضمن بیان رزومه ای از این پویش گفت: همکاران ما در کارگروه زنان زندانی، به زندان مشهد مراجعه می کنند و سپس وکالت زنان را براساس پروتکلی که تعریف کردند، به عهده می گیرند.

امنیت زنان در معابر مورد توجه قرار گیرد
وی در ادامه به طرح مطالبات این پویش پرداخت و گفت: سه خواسته از شما داریم؛ ارائه طرح ها و تصویب آن در زمینه ی امنیت معابر برای زنان، بدین معنی که زنان بتوانند با آسودگی در خیابان راه روند بدون اینکه انواع و اقسام خشونت های کلامی، جسمی و غیر کلامی را تجربه کنند، دومین خواسته ما این است که بتوانیم خانه ی امن در مشهد تاسیس کنیم البته نه به شکل بهزیستی، و خواسته آخر اینکه به ما در جهت توانمند ساختن زنان سرپرست خانواده و زنان زندانی کمک کنید.
در ادامه، محمد قائم پناه، فعال محیط زیست گفت: در زمینه آب و محیط زیست کار کرده ام. از حدود ۸ سال پیش به این نتیجه رسیدم که اگر بخواهیم جامعه درگیر موضوعات محیط زیستی شود باید چرخه های اقتصادی بسازیم.
وی در خصوص مدرسه طبیعت به عنوان بخشی از فعالیت های خود، گفت: مدرسه ی طبیعت در واقع یک مزرعه ی شهری است که بچه های ۳ تا ۱۲ ساله می توانند در آنجا خاک بازی کنند، از درخت بالا روند و با حیوانات و طبیعت تعامل داشته باشند.
وی سپس از فعالیت خود در زمینه آب گفت و افزود: در زمینه آب سعی کردم یک چرخه اقتصادی بسازم، همچنین ما بر روی زعفران کار کردیم، موضوع اصلی بازار زعفران این است که کشاورزان گرفتار دلالی هستند، بر این اساس سامانه ای طراحی کردیم تا کشاورزها یک صفحه ی شخصی داشته باشند و به طور مستقیم با مصرف کننده زعفران ارتباط برقرار کنند.

جمع آوری ۸ تن درب بطری
در ادامه جلسه، امید قلعه حسن، سرپرست تیم برنامه ریزی گروه آرتوان گفت: آرتوان کمپین جمع آوری درب بطری در خراسان بزرگ است. ما در آرتوان از دو سال پیش که شروع کردیم بنا را بر تفکیک زباله از مبدا گذاشتیم و در کنار این امر، یک سری مسائل اجتماعی را هم پیگیری کردیم تا مردم، راحت تر این طرح را بپذیرند.
وی تصریح کرد: عواید فروش این درب بطری ها را در مسائل اجتماعی سرمایه گذاری می کنیم به عنوان مثال در کمپین معروف ویلچر، از سال گذشته تا کنون ۲۵ تا ۳۰ ویلچر به معلولین اهدا شده است.
وی اظهار کرد: ما در یک سال و نیم، حدود هشت تن درب بطری جمع کردیم که بخشی از آن، بازیافت می شود و بخشی دیگر تبدیل به المان  و دیگر محصولات هنری شده است.
در ادامه جلسه، شهلا با توجه به اذعان قائم پور از نبود بازار کافی برای فروش محصولات گفت: این تقاطع های غیر همسطح که بتنی است را می توان با استفاده از همین درب بطری ها تزئین کرد.

نبود تفریح سالم برای جوانان مشهدی
سپس، حسام آقایی، نماینده ی کانون فرهنگی عصر ایده آل با بیان اینکه هدف این کانون، تغییر سبک زندگی و ایجاد نشاط در جوانان  است، اظهار کرد: در این کانون، برنامه های طبیعت گردی، دوچرخه سواری در سه شنبه های بدون خودرو، جشنواره ی آدم برفی و چهارشنبه سوری ایمن را برگزار کردیم.
وی افزود: حرف جوانان این است که ما تفریح سالم نداریم و اگر بخواهیم برنامه داشته باشیم با مانع های قانونی مواجه می شویم و از خیلی جشنواره ها مخصوصا کنسرت ها جلوگیری می کنند.

کد خبرنگار: ۹۶۰۱۱۹۴

کد عکاس: ۹۵۰۲۳۱۵

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image