photo_2016-10-14_19-00-46

به گزارش ایران نیوز آنلاین، حجت الاسلام سید کاظم طباطبایی، خطیب جمعه کاشمر، در خطبه های عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه گفت: ایمان حضرت علی(ع) به گونه ای بوده که حتی برای یک لحظه در اجرا نکردن فرمان خداوند متعال و پیامبر اسلام(ص) بهانه نیاورده است.
وی با اشاره به اینکه در جنگ خیبر و احد، امیرالمومنین(ع) بود که جان خود سپر کرد و لشکری را شکست داد، اظهار کرد: تاریخ باید شهادت بدهد در خصوص کسی که از کودکی در دامن پیامبر(ص) پرورش یافته و در جهاد، دفاع، ایمان و خواندن نماز در کنار و با پیامبر(ص) اسلام اولین فرد بود.
طباطبایی با اعلام اینکه در لحظه رحلت پیامبر اسلام(ص) سر و صورت ایشان بر روی دست های حضرت علی(ع) بود، اظهار کرد: در خطبه ۱۹۷ نهج البلاغه آمده؛ من متولی غسل پیامبر شدم و فرشتگان کمک می کردند تا ایشان را غسل دهم و در و دیوار بر ما گریه می کرند.

شهادت حضرت علی(ع) غروب یک حقیقت بزرگ
وی با بیان اینکه کسی نزدیک تر از حضرت علی(ع) به پیامبر(ص) و شایسته تر از ایشان به جانشینی پیامبر(ص) اسلام نیست، لحظه شهادت حضرت علی(ع) را غروب یک حقیقت بزرگ دانست و بیان کرد: به عنوان شیعه و دوستدار حضرت علی(ع) حسرت می خوریم برآنچه بر مولایمان گذشته است.
وی با بیان اینکه در تاریخ، خاطرات تلخ تنهایی حضرت علی(ع) ثبت شده و فراموش شدنی نیست، افزود: نه تنها مردم، بلکه حتی روزگار هم، علی(ع) را درک نکرد و گنجایش وجود ایشان را نداشت.
طباطبایی به اشاره به اینکه امروز از این جریان ها باید عبرت بگیریم و قدر این نظام، حکومت، انقلاب و رهبری را بدانیم که اگر ندانیم به حضرت علی(ع) ظلم کرده ایم، گفت: امروز سرنوشت رهبری همانند سرنوشت امیرالمومنین(ع) است که دارد از دوست و دشمن می کشد.

نباید گذاشت، رهبری تنها بماند
وی با اعلام اینکه نباید گذاشت رهبری و نائب امام زمان(عج) در این شرایط، دسیسه ها، و هجمه های امروز تنها بماند، اظهار کرد: براساس وصیت حضرت علی(ع) به فرزندان خود، باید طرفدار مظلوم و دشمن ستیز بود.
خطیب جمعه کاشمر در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه از آخرین فرصت شب قدر که در پیش داریم باید به خوبی استفاده کرد، گفت: در شب قدر سعی کنیم خود را پیدا کرده و با نزیدک شدن به خدا، گذشته خود را جبران کنیم.
وی درک شب قدر را به معنای رسیدن به همه خوبی‌ها دانست و افزود: سرنوشت دنیا و آخرت ما در این شب‌ها رقم می‌خورد و این می‌طلبد که بسیار هوشیار و مراقب باشیم.
طباطبایی در ادامه با اشاره به تاسیس جهاد کشاورزی در سال ۵۸ به فرمان امام، بیان کرد: نباید فراموش کرد که رویکرد و فلسفه تشکیل جهاد کشاورزی، خدمت به محرومان، روستائیان و کشاورزان است.
وی همچنین به تأسیس سازمان تبلیغات اسلامی به فرمان امام در سال ۶۰ اشاره کرد و با موفق بودن کارنامه این سازمان اظهار کرد: به رغم اینکه این سازمان، تلاش‌های مستمر داشته اما کافی نیست.
خطیب جمعه کاشمر مسئله تبلیغ و فرهنگ سازی را بسیار مهم دانست و عنوان کرد: امیدوارم روزی برسد که هیچ روستا، شهر و مسجدی بدون روحانی و مبلغ نباشد و امر تبلیغ، فراگیر شود.
وی همچنین به آغاز هفته قوه قضائیه از ابتدای تیرماه اشاره کرد و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای ۷ تیر به خصوص شهید مظلوم دکتر بهشتی و یاران باوفایش گفت: بدون شک، قوه قضائیه را به حق می‌توان پرکارترین، خطیرترین و مظلوم‌ترین قوای کشور دانست.
وی با بیان اینکه حملات ناجوانمردانه دشمن، حجم بسیار پرونده‌ها و تهدیدها، کار این قوه را سخت و طاقت فرسا کرده است، افزود: با این وجود این نهاد کارنامه‌ای بسیار درخشان و افتخار آمیز دارد.

 

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image