photo_۲۰۱۷-۰۶-۱۶_۱۶-۴۱-۳۷

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ آیت الله سیداحمد علم الهدی، نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی، در خطبه های نماز جمعه این هفته، با اشاره به ابعاد شناختی حضرت علی(ع) گفت: در مقام شناخت آن حضرت، ویژگی ها و امتیازاتش را بررسی می کنند و امروز که روز شهادت آن حضرت می باشد بهتر است در مورد مظلومیت شناسی و علی ستیزی مقداری بحث و بررسی انجام دهیم.
وی با بیان اینکه نسبت به مظلومیت حضرت علی(ع) که یک حقیقت ناشناخته است، معارف آن حضرت را نمی‌شناسیم، اظهار کرد: در مسئله مظلومیت شناسی حضرت علی(ع) نیز عاجز هستیم و ابعاد مظلومیت ایشان گسترده‌تر از این مسائل است.
آیت الله علم الهدی با اشاره به اینکه اگر ظالمی به مظلوم ظلم می کند به خاطر منافع ظالم است، عنوان کرد: فضائل و برجستگی های ممتاز حضرت علی(ع) و تلاشی که در بنیانگذاری امت و جامعه اسلامی داشتند، عامل مظلومیت ایشان است.

جنگ بدر، نابرابرترین جبهه‌ها میان اسلام و شرک بود
وی ادامه داد: وقتی در پهنه تاریخ اسلام بررسی می‌کنیم، در همه عرصه‌های مختلف، در مقابل دشمنان اسلام و در مقابل شرک و بت پرستی و نفاق، فقط یک ستاره می‌درخشید و آن هم جمال دل‌آرای حضرت علی(ع) بود؛ در جنگ بدر که نابرابرترین جبهه‌ها میان اسلام و شرک بود، ۷۰ نفر کشته شدند که ۳۵ نفر توسط حضرت به هلاکت رسیدند و ۳۵ نفر دیگر نیز در قتلشان مولا سهم داشت.
نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی خاطر نشان کرد: در جنگ احد که رویارویی بیش از ۳ هزار نفر با اسلام بود، عده‌ای فرار کردند و عده‌ای کشته شدند، ۳ هزار لشگر به پیامبر(ص) حمله کردند اما حضرت علی(ع) مانند پروانه دور پیامبر(ص) بود و از ایشان حفاظت می‌کرد، هیچکس در مقابل شمشیر حضرت علی(ع) قدرت مقاومت نداشت، ایشان یک تنه این لشگر را شکست داد و آن ها را مجبور به فرار کرد و حضرت در این حادثه بیش از ۹۰ زخم کاری برداشتند.
خطیب جمعه مشهد مقدس تصریح کرد: در فتح خیبر، میدان خیبر نمایشگاه قدرت و عظمت مولا بود و هنوز در تمام نقاط تاریخی و در تمام نوشته‌های تاریخی، خیبر به عنوان نمایشگر عظمت و قدرت امیرالمومنین(ع) به ثبت رسیده است.

حضرت علی(ع)؛ مظلومی که فضیلتش به عنوان ضدارزش معرفی شد
وی ادامه داد: در طول تاریخ، مظلومی مانند علی(ع) وجود نداشته که فضیلتش به عنوان ضدارزش معرفی شود؛ مردم آن زمان از بی عدالتی‌ها و تبعیدها و انحصارها خسته شده بودند و برای بیعت به سراغ حضرت آمدند و در این زمینه حضرت می فرماید: مثل یال کفتار، مردم به من هجوم آوردند تا بیعت کنند و آن قدر تهاجم کردند که دو عزیز من و دو جوان برومندم زیر دست و پا لگدمال شدند.
آیت الله علم الهدی خاطر نشان کرد: مردم کوفه از علی دوستی خسته شده بودند، آن ها فقط ادعای طرفداری از حضرت علی(ع) می کردند که این خود نشان دهنده ی مظلومیت امیرالمومنین(ع) است.
وی با بیان اینکه وای به آن روزی که مردم ما از انقلاب خسته شوند، گفت: البته مردم ما در این ۳۸ سال پای انقلاب ایستادند و امروز نسل سوم ما پایمردتر از نسل اول انقلاب است.
آیت الله علم الهدی با بیان خاطره ای از اوایل انقلاب، خاطرنشان کرد: روزی با برخی علمای تهران خدمت امام(ره) بودیم، عده ای از رزمندگان که برای ملاقات با امام(ره) آمده بودند در ابتدای ورود، مقداری معطل شدند و شروع به شعار دادن کردند، امام(ره) با شنیدن صدای رزمندگان منقلب شدند و نتوانستند به صحبتشان ادامه دهند، بعد از مدتی تامل، امام فرمودند؛ اگر ۱۰ نفر از بسیجیان و رزمندگان ما از یاران امیرالمومنین(ع) بودند ایشان آن قدر مظلوم واقع نمی‌شدند.
وی افزود: امام خمینی(ره) یک قهرمان بود و هیچگاه احساسات را بروز نمی‌داد و تحفظ عجیبی داشتند اما در آن لحظه، امام منقلب شدند و صورتشان برافروخته شد.
عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: در مظلومیت امیرالمومنین(ع) همین بس که حتی ۱۰ نفر از این حزب اللهی ها نداشت.
وی ادامه داد: مقام معظم رهبری در جمع نیروهای دانشگاهی و روشن اندیش با کمال صراحت اعلام می‌کنند شما افسران جنگ نرم، “آتش به اختیار” راه بیفتید؛ چنین نیرویی در خدمت رهبری و ولایت وجود دارد اما در خدمت علی(ع) نبود.

«آتش به اختیار» به معنای خودسرانه عمل کردن نیست
خطیب جمعه مشهد مقدس تصریح کرد: اینکه مقام معظم رهبری فرمودند “آتش به اختیار” به معنای این نیست که کسی خودسرانه عملی انجام دهد، مقام معظم رهبری نسبت به جوانان ولایی آن قدر اطمینان دارند که می‌فرمایند شما بدون الهام از قرارگاه فرماندهی، آتش به اختیار می‌توانید عمل کنید زیرا هم دشمن را می‌شناسید و هم می‌توانید دشمن براندازی داشته باشید.
آیت الله علم الهدی در پایان گفت: کلمه “آتش به اختیار” از لحاظ معنایی بسیار وسیع است و برای همه تعیین تکلیف است، وقتی فرمانده از قرارگاه فرمان “آتش به اختیار” می دهد یعنی به همه چیز این رزمنده اطمینان دارد و دشمن را می شناسد.
گفتنی است؛ در حاشیه نماز جمعه این هفته مشهد مقدس، پیکر پاک دو تن از شهدای مدافع حرم بر دوش مردم ولایتمدار و نمازگزاران روزه دار، در جوار مضجع شریف حضرت رضا(ع) تشییع شد.
سید علی حسینی و سید محمدرضا علوی دو شهیدی هستند که علاوه بر امروز، شب گذشته نیز در مراسم احیا، تشییع شدند.

کد خبرنگار:۹۶۰۱۱۷۶

 

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image