photo_۲۰۱۷-۰۶-۱۶_۱۳-۱۰-۲۶

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ حجت الاسلام هادی قابل، فعال مذهبی و حوزوی در مراسمی که به مناسبت شب قدر در بیت آیت الله صانعی برگزار شد، با اشاره به ساده زیستی امیرالمومنین علی(ع) گفت: در زمان حضرت علی(ع)، هیچ گاه فقر طبقه مستضعف موجب طغیانشان نمی شد چرا که وقتی به امامشان نگاه می کردند، ایشان را، هم سطح خود می دیدند.
وی با بیان اینکه در زمان ما هم باید این ساده زیستی وجود داشته باشد، افزود: در جمهوری اسلامی، عده ای از مسئولان و مدیران، زمانی که به قدرت، ثروت و مقام می رسند، خوب عمل نکرده و عوض می شوند و وعده هایی که داده اند را اجرایی نمی کنند.
حجت الاسلام قابل با طرح این سئوال که مگر ما دایه دار پیاده سازی حکومت علی(ع) نبودیم؟ اظهار کرد: اکنون حکومت، حکومت روحانیون است و روحانیون، دایه دار تفکر امیرالمومنین علی(ع) هستند.
حجت الاسلام قابل با بیان اینکه امروز دچار ایراداتی شدیم که به رژیم گذشته می گرفتیم، گفت: خاصیت مقام و ثروت این است که انسان را دچار تغییر می کند.
وی بیان کرد: کسانی مانند طلحه و زبیر که در زمان عثمان، به ثروت رسیدند، آدم های کوچکی نبودند، این ها متدین و عابد بودند، پیغمبر در شان آن ها سخنان زیادی گفته و از سابقین بودند، اما زمانی که دنیا به آن ها رو کرد، فریفته مال و مقام شدند و راه خود را گم کردند.
حجت الاسلام با بیان اینکه این افراد در زمان امیرالمومنین علی(ع) به جایی رسیدند که در برابر حق ایستادند، اظهار کرد: متاسفانه این موضوع در جامعه امروز ما نیز رواج پیدا کرده است.
وی با بیان اینکه انتخابات سبب می شود افراد به حقایقی برسند، گفت: در مناظره های انتخابات اخیر، به آمار فقر و دزدی اشاره شد،  چه اتفاقی پس از ۳۸ سال در کشور رخ داده که آن ها، این موضوع را افشا کردند، برخی در عرصه رقابت، پرده ها را کنار زده و موضوعاتی را گفتند که در پی آن، ما درخواست آبروداری کردیم.
وی افزود: دولت قبل خود را منتصب به امام زمان(عج) می دانست اما با کارآیی که داشت، جوان ها را به جایی رساندیم که متاسفانه در فضای مجازی می گویند، اگر دولت امام زمان(عج) آن بود، خدا کند اصلا ظهور نکند.
این فعال مذهبی و حوزوی ضمن بیان اینکه امیرالمومنین حضرت علی(ع) با یارانه حکومت خود، زندگی می کرد، گفت: این ویژگی ها از حضرت علی(ع) به ما رسیده و باعث شده حضرت برای ما ماندگار شود اما امروز کدام مسئول ما با یارانه حکومت، زندگی می کند؟

حضرت علی(ع) متعلق به همه زمان ها و مکان ها است
حجت الاسلام قابل با اشاره به شخصیت ویژه امیرالمومنین علی(ع)، گفت: دوست و دشمن، مسلمان و غیر مسلمان پیرامون خصوصیات و شخصیت حضرت سخن گفته اند و از او تمجید کرده اند چراکه وجود مقدس امیرالمومنین تنها برای اعراب نبوده بلکه متعلق به همه زمان ها، مکان ها، قبائل و طوائف است.
وی افزود: “جبران خلیل جبران” یکی از دانشمندان مسیحی لبنانی در تمجید از شخصیت حضرت علی(ع) نوشته است: من از این راز سر در نمی آورم که چرا برخی افراد از زمان خودشان جلوتر هستند، به عقیده من “امیرالمومنین” قبل از زمان خودش متولد شده است.
حجت الاسلام قابل، حضرت علی(ع) را انسانی در حال سیر زمان توصیف کرد و گفت: امیرالمومنین می فرماید: هرکس به من یک حرف آموزش دهد مرا غلام خود کرده است؛ پیامبر(ص) به امیرالمومنین(ع) باب های علم را گشوده و از همین رو فرموده من شهر علم و علی درب آن است.
وی با اشاره به اشتباه مسلمان ها که بعد از رحلت رسول خدا(ص) مرتکب شدند، اظهار کرد: اهل سنت بعدها برای این شهر علم، روایاتی جعل کرده و گفتند؛ شهر علم دیواری چون ابوبکر و سقفی به نام عمر لازم دارد.
وی خاطرنشان کرد: در دوره بنی امیه، یکی از وظایفی که جزء فرضیات قرار داده شده بود، توهین به امام علی(ع) بود به گونه ای که اگر امام جماعت، خطبه ای می خواند و اولاد علی را لعن نمی کرد به زندان یا تبعید فرستاده می شد.
این فعال مذهبی و حوزوی در خصوص مخفی نمودن قبر حضرت علی(ع) گفت: دشمنان امیرالمومنین به قدری سرسخت بودند که ممکن بود شبانه جنازه را از قبر درآورند، به همین جهت قبر امیر مومنان تا زمان هارون الرشید مخفی بود.

کد خبرنگار: ۹۴۰۱۱۳۰>
کد عکاس:۹۵۰۲۳۱۷

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image