photo_2017-06-15_14-26-59

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ مجتبی شاکری، فرماندار خلیل‌آباد، در مراسم کلنگ زنی احداث اولین استخر سرپوشیده چندمنظوره ورزشی در این شهرستان، یکی از نیازمندهای اساسی و خلأ در حوزه ورزش را نبود استخر در این شهر دانست و گفت: باتوجه به اینکه علاقمندان این رشته ورزشی مجبور به استفاده از استخر شهرستان‌های کاشمر و بردسکن بودند، در جهت تکمیل پروژه ها و پیشرفت شهرستان آماده جذب سرمایه گذار هستیم.
شاکری با بیان اینکه احداث استخر در شهرستان یکی از اولویت‌ها است، افزود: برای جذب اعتبارات و تکمیل پروژه استخر نیمه‌تمام این شهرستان که در هشت سال گذشته، توسط مسئولین قبلی انجام و با ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی به دلیل عدم تخصیص اعتبار مورد نیاز نیمه‌تمام رهاشده بود، پیگیری‌های بسیاری توسط نماینده مجلس و سایر مسئولان محلی صورت گرفت.
وی خاطرنشان کرد: در ابتدا از بخش خصوصی سرمایه‌گذار در این پروژه درخواست کردیم تا در تکمیل پروژه دولتی مشارکت نمایند اما جانمایی آن متاسفانه موردنظر سرمایه‌گذاران قرار نگرفت.
فرماندار خلیل‌آباد اظهار کرد: سرمایه‌گذار این پروژه با عزم جدی خود، خواستار مکان بهتری برای دسترسی خانواده‌ها شد که طی سفر استاندار درخواست گردید؛ جهت احداث این مجموعه، برای تغییر کاربری، زمینی در کنار مجموعه ورزشی به مساحت سه هزار متر اقدام شود.
وی با بیان اینکه یکی از اهداف دولت تدبیر امید، افزایش نشاط و امید در جامعه با مشارکت مردم است و در این پروژه قطعاً با مشارکت بخش خصوصی شاهد ایجاد شادابی و نشاط اجتماعی هستیم، گفت: توسعه ورزش‌های همگانی با محور جوانان، ایجاد سلامت و تولید ثروت می‌کند.
وی تصریح کرد: امیدواریم با اجرای این پروژه و سایر پروژه‌های زیرساختی ورزشی، در توسعه ورزش‌های همگانی توفیق یابیم و استعدادهای ورزشی در بخش ورزش‌های آبی شکوفا شود چراکه قطعاً با کشف استعدادها، شاهد تربیت قهرمانانی در سطح استان و کشور خواهیم بود.

ضرورت حمایت از سرمایه گذار استخر شنا
در این مراسم، بهروز بنیادی، نماینده مردم کاشمر، خلیل‌آباد و بردسکن در مجلس شورای اسلامی با ابراز خرسندی از حضور بخش خصوصی در حوزه ورزش شهرستان و تلاش برای ایجاد نشاط و شادابی در منطقه گفت: از این حرکت شایسته بخش خصوصی باید درس گرفت که با گذشتن از مال خود، آن را برای انجام امور عام‌المنفعه هزینه می‌کند.
وی  با بیان اینکه در جلسات مختلف، یکی از معایب و ضعف‌هایی که سرمایه‌گذاران و خیرین در منطقه ابراز می‌کردند، بروکراسی اداری و عدم پاسخگویی مناسب بود، اظهار کرد: خوشبختانه در دولت یازدهم این مسئله رنگ‌باخته و مسئولین پای‌کار هستند.
وی با بیان اینکه همه به دنبال اجرای منویات مقام معظم رهبری هستیم، اظهار کرد: با توجه به اینکه امسال سال تولید و اشتغال است، امیدوارم این پروژه به‌زودی به ثمر رسیده تا حداقل بیش از ۳۰ نفر مستیم وارد عرصه کار شوند.
بنیادی عنوان کرد: همه تلاشمان باید جهت اشتغال که چالش عظیم کشورمان است و افزایش تولید و اجرای پروژه‌های مختلف در جهت اشتغالزایی باشد.
وی با بیان اینکه باید در درون کشورمان بر مبنای توانمندی‌هایمان حرکت کنیم تا بتوانیم اشتغال پایدار ایجاد کنیم، یادآور شد: پروژه‌های خوبی در منطقه در دست اقدام است که طی سه یا چهار ماه آینده به اتمام خواهد رسید و زمینه کار عده‌ای از جوانان مهیا خواهد شد.
بنیادی در پایان سخنانش عنوان کرد: ادامه مسیر جهت راه‌اندازی این مجموعه ورزشی نیازمند امکاناتی چون تأمین آب، برق، گاز و… است که باید از هم‌اکنون، مدیران برنامه‌ریزی های لازم را در این راستا انجام دهند.

بهره برداری از فاز اول استخر خلیل آباد تا یک سال آینده
در ادامه، محمدتقی بهرامیان، سرمایه‌گذار بخش خصوصی پروژه استخر ورزشی خلیل‌آباد گفت: جهت اجرای این پروژه از آبان ماه سال گذشته شروع به برنامه‌ریزی شد که در فروردین‌ماه امسال کارهای اداری آن به مرحله نهایی رسیده است.
وی افزود: با کمک دستگاه‌های مختلف از جمله فرمانداری، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، اداره ورزش و جوانان شهرستان و شهرداری توانستیم در اسرع وقت مجوز رسمی این پروژه را در کمیسیون ماده ۵ دریافت کنیم و با همکاری مسئولان استانی جهت تغییر کاربری زمین این مجتمع، از آموزشی به ورزشی اقدام شد.
وی با اعلام اینکه این پروژه با سرمایه شخصی پنج میلیارد تومانی در زمینی به مساحت سه هزار و ۲۰۰ متر اجرا می‌شود، اظهار کرد: این استخر سرپوشیده چند منظوره دارای استخر شنا، جکوزی، سونا، غار هیجان، تونل مرگ، حمام آفتاب، هیدروتراپی، حمام سنتی و استخر کودکان است که با برنامه‌ریزی انجام‌شده، فاز اول این مجموعه تا یک سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

کد خبرنگار: ۹۴۰۱۱۴۶

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image