photo_2017-06-15_13-03-26

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ محمد حسن فرهادی، فرماندار کاشمر، در دیدار مدیران جهاد کشاورزی کاشمر و ریوش که به مناسبت هفته جهاد کشاورزی در محل فرمانداری این شهر برگزار شد، با تاکید بر حذف سیستم آبیاری سنتی، عنوان کرد: به منظور ایجاد اشتغال پایدار، باید در جهت توسعه سیستم گلخانه ای و استفاده بیشتر از علم، در بخش کشاورزی تلاش کرد.
وی با اشاره به اینکه با استفاده از دانش، محصول ایران رونق معقول پیدا می کند و بازارهای خوبی برای صادرات فراهم می شود، افزود: اگر می خواهیم در خصوص ارتقاء اشتغال منطقه تلاش کنیم باید کشاورزی، اولویت اول ما باشد.

تلاش برای داشتن کشاورزی علمی
فرماندار کاشمر با بیان اینکه باید در داشتن دانش کشاورزی علمی و به روز، تلاش بیشتری کرد، گفت: هر اندازه به کشاورزی علمی توجه کنیم، به توسعه یافتگی بیشتری دست پیدا خواهیم کرد.
وی با تاکید بر اینکه باید مهارت های علمی را به کشاورزان هم یاد دهیم، بیان کرد: بدون شک، با استفاده از روش های علمی، بهره وری در یک باغ، چندین برابر آنچه در قبل بوده، می شود.
فرهادی با بیان اینکه جهاد کشاورزی یکی از ادارات علمی و باتجربه است، گفت: اجرای اقتصاد مقاومتی که جزء منویات مقام معظم رهبری و از اهداف اصلی دولت تدبیر و امید است، به جز روش های علمی، روش های خاص دیگری را نیز می طلبد.
وی با اشاره به اینکه مدیران باید به زمان، کار و تلاش، اهمیت دهند و تنها به پشت میز نشینی فکر نکنند، افزود: بخش کشاورزی یکی از بخش های اثر گذار، کلیدی و کالبدی کشور است که در ایجاد فضای کسب و کار، با ذائقه مردم سازگاری دارد.
فرهادی با اعلام اینکه بسیاری از کشاورزی های نوین مربوط به کسانی است که پس از بازنشستگی، به تولید می پردازند، عنوان کرد: آموزه های دینی ما، کشاورزی را یک گنج می دانند که به عنوان میراث ارزشمند تمدن بشری مطرح است.

توجه دولت تدبیر و امید به بخش کشاورزی
وی کشاورزی را کاری اثرگذار دانست و بیان کرد: در دولت تدبیر و امید به خوبی به این بخش توجه شده است.
فرماندار کاشمر با اشاره به اینکه طرح های جهاد کشاورزی متناسب با دنیای روز است، گفت: کشاورزی یکی از بخش هایی است که مبنای آن علم است.
وی با بیان اینکه جهاد کشاورزی، یکی از سازمان هایی است که بدون هیاهو، از علم به عنوان مبنای تولید، اشتغال و ثروت کشور استفاده می کند، افزود: این سازمان، به رغم کمبود منابع آبی، سیاست گذاری درستی را در پیش گرفته است.
فرهادی در ادامه، سود بیشتر را از خصوصیات بازاریان دانست و گفت: در نگرش نوین باید به دنبال سرمایه بود و آن را برای کشور هزینه کرد.
وی با بیان اینکه بدون شک در دولت دوازدهم شاهد رونق بیشتری خواهیم بود، افزود: به نسبت سال گذشته، اعتبارات تملک سرمایه ای شهرستان ۳۱.۴ درصد افزایش داشته است.

کد خبرنگار: ۹۴۰۱۱۴۶

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image