stream_img

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ در ساعات اولیه چهارشنبه، ۲۴ خردادماه، آتش‌سوزی در ساختمان ۲۴ طبقه برج گرنفل لندن آغاز شد و ماموران آتش‌نشانی با بیش از ۴۰ دستگاه خودرو اطفاء حریق از پایگاه‌های مختلف شهر برای کمک به ساکنان و فرونشاندن آتش به محل اعزام شدند، گفته می‌شود که حدود ۶۰۰ نفر در این ساختمان سکونت داشته‌اند که در بین آن ها تعدادی خانواده ایرانی و مسلمان نیز حضور داشته است.
بنابر این گزارش، در این حادثه بیش از ۵۰ نفر آسیب‌دیده به بیش از ۵ بیمارستان لندن منتقل شده‌اند که حال ۲۰ نفر از آن ها وخیم گزارش شده است. پلیس لندن اعلام کرده که دست‌کم ۱۲ نفر در این آتش‌سوزی کشته شده‌اند.
روزنامه ی دیلی اکسپرس با تصویر تمام صفحه ی برج در حال سوختن گرنفل با تیتر «وحشت بزرگ» و خبر از زنده نماندن هیچ کس در ۳ طبقه ی فوقانی و با تیتر «والدین مستأصل و ناامید، کودکان خود را از پنجره به بیرون انداختند» ترس و ناامیدی ساکنان را به تصویر کشید.
روزنامه آی نیز با عنوان «تراژیک، هولناک، اجتناب ناپذیر» به انعکاس این واقعه پرداخت.
دیلی استار و دیلی میرور با تیتر مشترک «تله ی مرگ» و تصویر تمام صفحه ای از برج در حال سوختن و قربانیان حادثه به پوشش این اتفاق پرداخت.
روزنامه گاردین نیز در تیتر خود با عنوان «هشداری که نادیده گرفته شد» سهل انگاری های صورت گرفته پیش از این حادثه را بازتاب داد.
دیلی تلگراف نیز با تیتر «فاجعه در انتظار رخ دادن» به پیش زمینه های این حادثه پرداخت.
روزنامه ی تایمز به سرعت وقوع این حادثه و بزرگ نمایی این فاجعه با تیتر «فاجعه در ۱۵ دقیقه» پرداخت.
روزنامه ی سان نیز همچون گاردین به سهل انگاری ها و غفلت های پیش از این حادثه پرداخت و با تیتر «آن ها گفتند امن است» این حادثه را پوشش داد.
روزنامه ی مترو با تیتر «جنگ بر روی زمین» به انعکاس بزرگی این فاجعه پرداخت.
تصویر برج در حال سوختن در تمامی این روزنامه ها سهم بسیار زیادی از صفحه ی اول داشت به طوری که اغلب آن ها تمام صفحه اول را به عکس این برج اختصاص دادند.

کد خبرنگار: ۹۶۰۱۱۹۴

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image