photo_2017-06-15_17-19-39

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ حجت الاسلام یاسر ولی زاده، فعال مذهبی و حوزوی در جلسه ای که در بیت آیت الله صانعی برگزار شد، با بیان اینکه امیرالمومنین علی(ع) انسان کاملی است و زندگی این حضرت در بالاترین مرتبه قرار دارند، گفت: پیامبر اکرم(ص) در تعریف جایگاه امیرالمومنین(ع) فرمودند من شهر علم هستم و علی درب آن است.
وی با اشاره به جهاد، ایثار، شجاعت و مروت حضرت علی(ع) گفت: از هر جهت که انسان نگاه کند، این حضرت در فضائل، زبانزد خاص و عام میان دوست و دشمن است.
حجت الاسلام ولی زاده اذعان کرد: به این دلیل است که امیرالمومنین علی(ع) در یک جمله خطاب به مردم می فرماید: من به علم آسمان ها آگاه تر از علم زمین هستم، وقت ها را غنیمت شمارید و هر سئوالی که دارید از من بپرسید.
وی با اشاره به روایتی از امام صادق(ع) در رابطه با علم امیرالمونین علی(ع) گفت: ۷۰ نفر خدمت حضرت علی(ع) می رسند و هر کدام از این ۷۰ نفر به زبان های مختلف از حضرت سئوال می کنند؛ امیرالمومنین علی(ع) هر سئوال را با زبان خودشان پاسخ می دادند.
حجت الاسلام ولی زاده گفت: امروزه افرادی که علامه روزگار نامیده می شوند، غالبا در یک، دو و نهایتا سه رشته، مهارت علمی دارند، اما امیرالمومنین در ارتباط با تمام علوم در صدر بودند.
این فعال مذهبی و حوزوی با بیان اینکه نقطه چینی و اعراب گذاری قرآن به همت امیرالمومنین علی(ع) صورت گرفته است، افزود: انسان های بزرگ، دوستان و دشمنان سرسخت دارند و امیرالمومنین علی(ع) هم دوستانی داشتند که اگر سر از تن آن ها جدا می کردند، باز هم از دوستی با حضرت کوتاه نمی آیند.

کدخبرنگار: ۹۴۰۱۱۳۰

کد عکاس: ۹۵۰۲۳۱۷

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image